Ege Haberleri

  İFK mezunları Kuşadası'nda buluştu

  Hürriyet Haber
  05.03.2015 - 01:08 | Son Güncelleme:

  İZMİR Özel Fatih Koleji mezunları, Kuşadası Pine Bay Otel'de düzenlenen gecede bir araya gelip, hasret giderdi, doyasıya eğlendi.


  Kuşadası'ndaki buluşmaya 500'e yakın mezunun yanı sıra emekli öğretmenler de katıldı. Hem sıra arkadaşlarıyla hem de öğretmenleriyle hasret gideren İzmir Fatihliler unutulmaz bir gece geçirdi. Onuncu Yıl Marşı ile coşan, barkovizyonda eski yıllardan fotoğraflarını izleyen mezunlar, gecenin ilerleyen saatlerinde ise orkestra eşliğinde dans etti.

  Eski dostları bir araya getiren İzmir Özel Fatih Koleji Mezunlar Derneği Başkanı Yurdanur Sak Türkiye'nin dört bir yanından ve yurtdışından gelen mezunlara hitaben yaptığı konuşmada, "Bizleri Atatürk ilkelerine bağlı, vatanına, milletine, bayrağına yararlı birer birey olarak yetiştirdikleri için başta merhum Necdet Doğanata hocamıza ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz" dedi. Gecelerle elde ettikleri gelirle ihtiyacı olan kişi ve kurumlara destek verdiklerini belirten Sak, "Geçen yıl Antalya Zihinsel Engelliler Vakfı'na maddi yardım yaptık. Bu yıl da Atatürk Devlet Hastanesi Ortopedi Servisi'nde bir odayı tefriş ettik, ayrıca 5 adet tekerlekli sandalye aldık, bunlar sizlerin destekleriyle gerçekleşti" diye konuştu. Yurdanur Sak geceye katılan mezunlara teşekkür etti.

  İFK mezunları Kuşadasında buluştu

  Doğanata Eğitim Kurumlarının 50. Yılında gerçekleştirdiği ilk mezunlar gecesi olduğunu belirten İzmir Özel Fatih Koleji Genel Müdürü ve İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ali Rıza Doğanata, "Biliyorsunuz ilk kuruluşumuz 1965. Son 4, 5 yıldır geri sayım yaptığımız 50. Yıla, yarım asra ulaşmış bulunmaktayız. Bu noktaya gelmemizde rahmetli babam kurucumuz Necdet Doğanata'nın büyük emeği var. Aramızdan ayrılan tüm eğitimcileri rahmetle anıyorum. Yarım asra büyük başarılarla gelebilen, her yıl çıtayı yükselterek devam eden kurum sayısı ülkemizde sınırlı. Spordan, sanata, bilim olimpiyatlarından, proje yarışmalarına kadar Türkiye ve dünya derecelerimiz var. Bu hep birlikte işbirliği içinde çalışmayla oluyor. Böyle bir toplantı ile 400, 500 kişiyi toplayabilen eğitim kurumu çok az. Sizlere teşekkür ederim" dedi. Gece yemekte hasret gideren mezunlar, geç saatlere kadar sohbet etti ve 29 Mayıs'ta okulda düzenlenecek olan geleneksel pilav gününde buluşmak üzere vedalaştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı