Ege Haberleri

  IFCA Dünya Sörf Şampiyonası Alaçatı'da başlıyor

  Hürriyet Haber
  23.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  INTERNATIONAL Funboard Class Association (IFCA) Çocuklar, Gençler ve Büyükler Dünya Şampiyonası bu yıl 1-6 Temmuz 2013 tarihleri arasında İzmir Alaçatı'da düzenlenecek.

  IFCA Dünya Sörf Şampiyonası, 1-6 Temmuz tarihleri arasında Alaçatı'da sörf dünyasının en iyilerini bir araya getiriyor. Alaçatı Çağla Kubat Windsurf Academy'de düzenlenecek şampiyona Vestel ve Mobotix ana sponsorluğunda, Alaçatı Belediyesi, Pegasus, İleri Otel desteği ile gerçekleşecek. Çocuklar, Gençler ve Büyükler olmak üzere 3 farklı kategoride yapılacak yarışlar sonunda, 3 kategorinin de dünya şampiyonları belirlenecek. IFCA Dünya Surf Şampiyonası'na çoğunluğu yabancı olmak üzere, yaklaşık 150 kişinin katılması bekleniyor. Şampiyona, Fransa, Yunanistan, İtalya, Portekiz ve Hollanda olmak üzere çok sayıda ülkeden sporcuyu bir araya getirecek.

  Vestel Şirketler Grubu Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Gürsoy, her yıl başka bir şehirde düzenlenen IFCA Dünya Sörf Şampiyonası'nın bu yıl Alaçatı'da gerçekleşmesine katkıda bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, “Teknolojiyle dost bir marka olarak eğitim, spor ve sanat alanında ülkemizi ileriye taşıyacak ve dünyaya tanıtacak projelere destek olmaya büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda dünyanın dört bir yanından sporcuları Alaçatı'da buluşturan bir organizasyonun ana sponsorluğunu üstlenmek bizim için gurur verici. Dünyanın en iyi sörf parkurlarından biri olan Alaçatı'da gerçekleşen bu organizasyonun hem ülkemizin tanıtımı hem de yeni yıldızların doğması için son derece önemli olduğuna inanıyoruz. Çağla Kubat gibi gurur kaynağımız olacak genç sporcularımızı şampiyona sonunda kupa alırken görmeyi diliyoruz” dedi.

  Organizasyonun sponsorlarından Alman Mobotix firmasının Türkiye distribütörü Hires Elektronik yetkilileri, “Dünya çapındaki böyle bir etkinliğin ülkemizde yapılmasını sağlayarak, özellikle de Çeşme ve Alaçatı’nın tanıtımına katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz. Ürün kalitesi ve kullandığı teknoloji kriterleri baz alındığında, dünyanın en iyi güvenlik kamerası olarak kabul edilen Mobotix’in Türkiye ayağı olarak biz de bu önemli organizasyonun bir yerlerinde olmalıydık. Şampiyonada Türk sporcularımızın elde edeceği başarı da bu güzel etkinliği taçlandıracak ve daha fazla gururlanmamızı sağlayacaktır. Denizle iç içe olan coğrafyası itibarı ile deniz sporlarında çok daha ileride olması gerektiğini düşündüğümüz Türkiyemizin hak ettiği yere gelebilmesi, gençlerimizi özendirecek bu ve benzeri etkinlikler ile mümkün olabilir. Önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edeceğini temenni eder, IFCA Alaçatı 2013’te sporcularımıza başarılar dileriz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı