Ege Haberleri

  İEÜ'den indirim protokolü

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  08.07.2015 - 01:16 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ Ticaret Odası, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) yönetimi ile indirim protokolü imzaladı. Protokole göre Denizli Ticaret Odası'nın 15 bin üyesinin birinci derece yakınları İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin eğitim ücretlerinden yüzde 15 indirim hakkı elde edecek.

  Denizli Ticaret Odası'nda düzenlenen törende protokolü DTO Başkanı Necdet Özer ile İEÜ Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen imzaladı. Rektör Prof. Dr. Oğuz Esen, Denizli'den çok sayıda başarılı öğrencileri bulunduğunu, bunun kentteki ortaöğretim kurumlarının başarısından kaynaklandığını söyledi. İEÜ'nün dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer aldığını belirten Prof. Dr. Esen, üniversitede tüm sınıfların 3 milyon dolarlık yatırımla dijitalleştiğini, öğrencilerin mobil cihazlardan sınıflarına bağlanarak derslerini izleyebileceklerini söyledi.

  Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ise fabrikaları yönetecek gençlere ihtiyaç duyulduğunu söyleyerek, "Denizli'de artık üçüncü kuşak gençler işlerinin başına geçti. Fabrikaları artık gençler yönetmeye başladı. İhracat kenti Denizli'de gençlerimizin uluslararası gelişime uyumlu bir üniversite eğitiminin ne kadar gerekli olduğu ortaya çıkıyor. Bu düşünceden yola çıkarak protokolü hayata geçirdik" dedi.
  Protokolle DTO üyelerinin birinci derece yakınları İzmir Ekonomi Üniversitesi'ni tercih ettiklerinde yüzde 15 indirimden yararlanacak. Her üye sadece bir yakını için bu hakkı kullanabilecek ve indirim genel kontenjandan kabul edilen öğrencilere uygulanacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı