Ege Haberleri

  İEÜ'den ‘Benden ne olur’ uygulaması

  İZMİR, (DHA)
  10.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Ekonomi Üniversitesi, temmuz ayında açıklanacak üniversite sınav sonuçlarını bekleyen öğrencilere “Benden ne olur” uygulamasıyla sosyal medyadan ulaşarak, facebook üzerinden kariyer seçimlerini yaparken, eğlenceli olduğu kadar öğretici de bir yol seçeneği sunuyor.

  Sınav sonrası tercih danışmanlığının yanı sıra sosyal medya aracılığı ile öğrencilere ulaşan İzmir Ekonomi Üniversitesi, facebook'ta 10 soruluk eğlenceli bir kariyer testi uygulaması ile seçim öncesinde eğlenceli bir yol haritası çiziyor. Öğrenci test sonrasında kendisiyle ilgili yaklaşık bir bilgiye ulaşıyor.

  Bu yıl öğrencilere ulaşmak için ilk kez sosyal medyanın kullanıldığını belirten İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ebru Uzunoğlu, öğrencilerin eğlenceli olduğu kadar doğru bilgiye de bu yolla ulaşabileceğine dikkat çekti. Doç. Dr. Uzunoğlu, “Tercih dönemi tüm öğrenciler için sancılı bir dönem. Öğrencilerin yapacakları tercih konusunda doğru bilgiye ulaşmaları çok önemli. Gençlerin bilgi edinmek için en sık başvurdukları kaynakların başında sosyal medya geliyor. Ancak sosyal medyadaki her bilgi doğru yönlendirme yapamıyor. Öğrencilerin gelecekleri için bu kadar kritik bir dönemeçte sosyal medyayı kullanarak doğru bilgiye ulaşabilmeleri için “benden ne olur?” facebook uygulamasını hayata geçirdik. Yakında yine doğru tercih yapabilmeleri amacıyla başka bir uygulamayı da facebook üzerinden öğrencilere sunacağız” diye konuştu.

  Facebook üzerinden kariyer testini çözmek isteyen öğrenciler, www.bendenneolur.com ve http://apps.facebook.com/bendenneolur/ adresinden ulaşılabilir.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı