Ege Haberleri

  İDÇ sıfır borçla yatırım yapacak

  Burcu TANER, (DHA)
  27.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Demir çelik sektörünün lider kuruluşlarından İDÇ, ürünlerini çeşitlendirmek için 30 milyon Euro’luk yatırıma hazırlanıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Halil Şahin, “Pazar payımız artacak” dedi.

  TÜRKİYE’de sektörünün önde gelen kuruluşlarından İzmir Demir Çelik (İDÇ), yuvarlak inşaat demirinde üretim fazlalığını dikkate alarak ürünlerini çeşitlendirme kararı aldı. Bu amaçla 30 milyon Euro’luk yatırıma hazırlanan şirket, tamamen öz kaynaklardan karşılayacağı yatırım sonrası yıllık 400 bin ton orta profil üretimi gerçekleştirecek. Önümüzdeki Şubat ayında başlayacak yatırımın 2012 Eylül’ünde bitirilmesi planlanıyor.
  İDÇ Yönetim Kurulu Başkanı Halil Şahin, geçen mayıs ayında yapılan genel kurulda da tek ürüne bağımlı kalmamak için tesislerinde farklı ürünlerin üretilebilirliği konusunda araştırmalara başlandığını açıklamıştı. Bu kapsamda yapılan çalışmalar sonucunda yönetim kurulu olarak 30 milyon Euro tutarındaki ‘Orta Profil Haddehanesi’ yatırımına karar verdiklerini anlatan Şahin, “Türkiye’de yuvarlak inşaat demirinde üretim fazlası bulunuyor. Biz de çeşitlendirme yapıp, ürün bazında avantaj sağlayarak pazar payını artırmayı hedefliyoruz. Bunu bir tür önlem olarak değerlendirebiliriz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı