Ege Haberleri

  İçindeki cevher Güzelyalı’da

  İZMİR, (DHA)
  24.02.2016 - 12:40 | Son Güncelleme:

  Konak Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Sevim Çizer’in ’İçindeki Cevher’ sergisi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde açıldı.

  İçindeki cevher Güzelyalı’da

  Seramik sanatının lüster tekniğiyle buluşmasıyla doğan 52 eserin yer aldığı sergi açılışına Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Halil Yoleri, seramik sanatçısı Bingül Başarır, sergi sahibi Prof. Sevim Çizer’in öğrencileri ve çok sayıda sanatsever katıldı. Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde açılışı gerçekleşen sergi bir ay boyunca açık kalacak. Çizer, "Çok sık sergi yapmasam da sürekli üretim halindeyim. Bu sergideki eserlerimde son iki yılın ürünü olmasına rağmen, yaşamımdan kesitler; birikimlerden, deneyimlerden izler taşıyor. Değişik dönemlerimde, değişik uğraşlarımdan, ilgi alanlarımdan etkilenilmiş çalışmalar" dedi.

  Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat Galerisi’ndeki ’İçindeki Cevher’ Sevim Çizer Seramik Sergisi 6 Mart tarihine kadar ziyarete açık olacak.
  Etiketler: izmir

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı