Ege Haberleri

  Huzur'lu Cincibir

  Burcu Taner KARATAY/ HÜRRİYET
  01.08.2015 - 01:16 | Son Güncelleme:

  İZMİR’le özdeşleşmiş yerel gazoz markalarından olan, “Babam ve Oğlum”, “Çakallarla Dans” gibi filmlerden tanıdık Huzur gazozları, 3’üncü kuşak temsilcisi Cemal Baki’nin belirlediği strateji ile atılıma hazırlanıyor.

  Efsane “Cincibir” markası 1 milyon dolarlık yatırımla geri dönecek.

  KERVAN’LA BAŞLADI

  İzmir’in Zeytinlik semtinde 1960 yılında dedesi Ramazan Baki’nin Kervan ismiyle başlattığı gazoz üretimini yarına taşımak isteyen torun Cemal Baki, “1960’lı yıllarda dedem ülkenin içinde bulunduğu dönemlerde bir gazetenin ‘Türkiye’nin huzura ihtiyacı var’ manşeti ile çıkması üzerine Kervan yerine, Huzur markası ile yoluna devam etmiş. O gün bugündür Huzur Gazoz olarak tüm İzmir’in kahve ve bakkalların aranılır gazozu olmayı sürdürüyoruz” dedi.

  Huzurlu Cincibir

  1 MILYON DOLAR

  Gazoz tutkunlarına bir müjdeleri olduğunu da dile getiren Baki, “2016 başlarında yine İzmir’in hatta tüm Türkiye’nin en sevdiği gazoz markalarından Cincibir’i tekrar üreteceğiz. Yaklaşık 1 milyon dolarlık bir yatırımı hayata geçirerek Huzur ve Cincibir gazozunu tüm Türkiye’nin yerel gazozu haline getireceğiz. Hali hazırda 20 kişilik bir ekiple günde 20 bin şişe gazoz üretiyoruz. Alıcılarımız ise İzmir’deki kahve, hamam ve bazı önemli restoranlar” dedi.

  KALİTENİN SIRRI

  İyi gazoz hakkında da tüyolar veren Baki, “İyi bir gazoz için önemli olan su şerbet. Bunlar doğal olmalı. Biz kolada bulunan karameli kesinlikle ürünlerimize koymuyoruz. Her çocuk mutlaka ilk harçlığıyla simit ve gazoz almıştır. İşte Huzur bu anıların simgesidir. Bu yüzden biz yaşatmaya çalışıyoruz ve aslında anıları canlı tutuyoruz. Herkesi bu tür yerel markalara destek olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı