Ege Haberleri

  Hürriyet kadınlarına mezuniyet sertifikası

  Hürriyet Haber
  19.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kadınlara meslek edindirme kursları düzenleyen Hürriyet Kadın Kulübü’nün Akademi Ege işbirliğiyle gerçekleştirdiği Bireysel Gelişim Programı’na katılan kadınlar günlük yaşamda kullanabilecekleri düzeyde bilgisayar ve İngilizce öğrenerek sertifika aldı.

  Kasım ayından bu yana Akademi Ege’de kurs gören toplam 80 Kadın Kulübü üyesinin mezuniyet sevincini Kavak Yelleri dizisinin sevimli dedesi tiyatrocu Erol Aksoy da paylaştı.

  Ekonomik bağımsızlık

  Akademi Ege’de düzenlenen sertifika töreninde konuşan Hürriyet Ege Temsilcisi Dr. Hakan Tartan, İzmir’deki kadınların gönüllü katılımlarıyla kurulan Kadın Kulübü’nün, bu tür eğitimlerle üyelerinin iş ve gündelik yaşamdaki yeteneklerini geliştirmesine katkı sağladığını söyledi. Kadınların ekonomik bağımsızlığa kavuşmalarının ancak eğitim ile mümkün olabileceğine işaret eden Tartan, eğitilmiş kadınlarla, toplumun geleceğinin güvenli ve aydın olabileceğini söyledi. Kulüp üyelerinin 5 aylık yoğun bir programla İngilizcelerini büyük ölçüde ilerlettiğini belirten Akademi Ege İngilizce Öğretmeni Serpil Öcal da, "5 aylık bir eğitim alan Hürriyet Kadın Kulübü üyelerinin İngilizce’deki azim ve istekleri programının başarısını da olumlu etkiledi" dedi.

  İkinci baharı yaşıyorum

  Yetişkinler, ev hanımları ve çalışanlar gibi her yaştan katılımın söz konusu olduğu bilgisayar kursunu tamamlayan 50 kadının bilgisayarı tamamen kullanabilecek duruma geldiğini bildiren Bilgisayar öğretmeni Alaxi Nersel ise, kadınların öğrenmeye çok istekli olduklarını belirterek, "Çok meraklılar. Bilgisayarı çok çabuk öğrendiler. İşimiz kolay oldu" dedi. Tiyatrocu ve dizi oyuncusu Erol Aksoy da, 73 yaşında ikinci baharını yaşadığını belirterek, "Kavak Yelleri dizisinde orijinalimden daha yaşlı göründüğümü söylüyorlar" dile konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı