Ege Haberleri

  Hoşgeldin Boyacı yeniden İzmir'de

  Hürriyet Haber
  26.02.2015 - 01:21 | Son Güncelleme:

  USTA oyuncu Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner'in, izleyenleri bol bol güldüren oyunu "Hoşgeldin Boyacı" yeniden İzmir'de sahnelenecek.

  Turne için geldikleri İzmir'de tiyatroseverlerden yoğun ilgi gören oyun bu kez de 27-28 Şubat 2015 tarihlerinde saat 20.30'da, Sabancı Kültür Sarayı Hasan Tahsin Salonu'nda izleyiciyle buluşacak. Şehir Tiyatroları sanatçısı olan ve bu kurumdan emekli olduktan sonra hiçbir oyunda rol almayan Özyağcılar, 18 yıllık aranın ardından "Hoşgeldin Boyacı" adlı oyun ile tiyatroseverlerin gönlünü fethediyor. İnsanların birbirine ihtiyacı olduğunda sınıf ayrımının nasıl ortadan kalktığını, baştan sona komediyle sarmalanmış bir dille anlatan oyunda; usta oyuncu Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner, İzmirli tiyatroseverlere keyifli bir tiyatro deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor.
  Geçen yıl Zeynep Özyağcılar'ın kurduğu Tiyatro Martı'nın ikinci oyunu Hoşgeldin Boyacı; yasak ilişki yaşadığı sevgilisi ile tatilinden yeni dönen Marcia (Berna Laçin), tadilat ve boya işleri yarım kalmış evine geldiğinde önce değişen boyacıyla (Erdal Özyağcılar) ardından sevgilisinin karısı (Gözde Çetiner) ile karşılaşacaktır. Her üçünü de sürprizli bir gün beklemektedir.

  Tiyatro Martı, Donald Churchill imzası taşıyan ve Füsun Günersel'in Türkçe'ye çevirdiği "The Decorator" oyununu "Hoşgeldin Boyacı" adıyla tiyatroseverlerle buluşturuyor. Yönetmenliğini Arif Akkaya'nın üstlendiği oyunun dekor tasarımı da yine Arif Akkaya ile Sırrı Topraktepe imzası taşıyor. Gülmecesi bol oyunun kostüm tasarımı ise Feyza Zeybek'e ait.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı