Ege Haberleri

  Hortum iki can aldı 21 eve hasar verdi

  İlker KILIÇASLAN, (DHA)
  12.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MANİSA Valisi Halil İbrahim Daşöz, Gördes’in Kayacık Beldesi Kocaören Köyü ile Akhisar’a bağlı Yeğenoba Köyü’nde meydana gelen hortumda iki kişinin hayatını kaybettiğini, dört kişinin de yaralandığını belirtti.

  Bölgede incelemeler yapan Daşöz, iki köyde toplam 21 evde hasar olduğunu da açıkladı. Vatandaşlara geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Vali Daşöz, devletin yanlarında olduğunu, her türlü ihtiyaçlarının ve tedavi masraflarının karşılanacağını söyledi.

  Felaketi anlattılar

  Yeğenoba Muhtarı Mehmet Özdemir, yaşadığı olayı, “Sanki kıyamet kopacak sandım. 58 yaşındayım. Ömrümde böyle felaket görmedim. Ağaçlar havada uçuyordu. 100-150 arası zeytin ağacımız köklerinden söküldü” dedi.

  Kocaören Köyü’nden Gülsüm Kahraman da, “Önce büyük bir gürültü geldi. Arkasından rüzgar etkisini göstermeye başladı. Ağaçların, çatıların havada uçtuğunu gördüm. Hortum beni de bir kenara savurdu. Orada su tankeri vardı, ona tutundum. Yanımda torunum da vardı, korkmasın diye üzerine kapandım” diye konuştu.

  Dilek Kartal ise, “Yaşanan olay yaklaşık 5 dakika sürdü. Ama bir ömür gibi geldi. Çok korktum. Evin içindeydim. Duvar çöktü. Üzerime pencere kısmı denk geldi. Pencere boşluğundan ayağa kalkarak, evin çökmüş olan duvarından kendimi aşağıya attım. O sırada ayağımdan yaralandım” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı