Ege Haberleri

  Homeros Vadisi kıyıyla buluşuyor

  HASAN ÇİLİNGİR
  18.02.2015 - 23:52 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova ilçesindeki Homeros Vadisi’ni, Meles Çayı'nı da içinde barındıran Bayraklı kıyılarıyla buluşturacak ulaşım aksının son halkasını tamamlıyor.

  Yapım çalışmalarına başlanan Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı sayesinde Bayraklı ve Bornova ilçelerinin Altınyol’a doğrudan bağlantısı sağlanacak. Proje, 22.5 milyon liraya mal olacak ve yaklaşık bir yılda tamamlanacak.

  Projeye göre şu anda Smyrna Meydanı’ndan Anadolu Caddesi’ne kadar bağlantıyı sağlayan mevcut Bayraklı Adnan Kahveci Kavşağı’nın tren yolu geçişinden sonraki bölümü yenilenerek, köprülerle Altınyol’a kadar uzatılacak. Böylece Altınyol bağlantısıyla Konak ve Karşıyaka yönünden gelen arabalar, Nur Sultan Nazerbayev Bulvarı, Smyrna Meydanı, Manas Bulvarı ve Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi’ni aşıp Bornova ve Homeros Vadisi’ne ulaşabilecek. Bornova ve Bayraklı yönünden, Smyrna Meydanı üzerinden Konak ve Karşıyaka’ya da Altınyol aracılığıyla kesintisiz bağlantı sağlanmış olacak. İhale kapsamında 1.5 kilometreye yakın yol ve tretuvar düzenlemesiyle 7 bin 900 metrekarelik köprülü kavşak yapılacak. Aksın tamamlanmasıyla Homeros Vadisi’nden yola çıkacak sürücüler, Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi’ni takip ederek Smyrna Meydanı’na, oradan da Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı ile Bayraklı Altınyol kıyılarına inecek ve Meles’e ulaşacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı