Ege Haberleri

  Hollandalı turiste otelde tecavüz iddiası

  Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS, (DHA)
  27.07.2012 - 11:59 | Son Güncelleme:

  Marmaris'de, kapısını açık unuttuğu odasında çıplak uyuyan 25 yaşındaki Hollandalı turist A.F.V.P.'ye) tecavüz ettiği ileri sürülen İngiliz G.A.M. (19) ve gözcülük yaptığı iddia edilen arkadaşı R.P. (19) polis tarafından gözaltına alındı. İki İngiliz'in polisteki işlemlerinin ardından sınır dışı edileceği bildirildi.

  Hollandalı A.F.V.P., çarşamba gecesi bir kadın arkadaşı ile kaldığı Armutalan Beldesi, Yunus Nadi Caddesi üzerindeki Green Valley Hotel'in havuz barında içki içip eğlendi. Bu sırada yanlarına gelen İngiliz G.A.M. (19) ve R.P. (19), iki genç kadına birlikte eğelenmeyi teklif etti. A.F.V.P., iki gencin bu tekliflerini geri çevirdi. Gecenin sonunda Hollandalı genç kadın, odasına gitti. Aldığı alkolünde etkisiyle odanın kapısını açık unutan A.F.V.P., çırılçıplak soyunup, uyudu. Kısa bir süre sonra G.A.M. ve R.P.'de aynı kattaki odalarına gitmek için bardan kalktı. G.A.M., Hollandalı kadın turistin odasının önünden geçerken kapının açık olduğunu fark edip, içeri girdi. İddiaya göre, G.A.M., soyunup genç kadının yanına uzanırken, arkadaşı R.P., kapıda gözcülük yaptı. Bir ara uyanan genç kadın G.A.M.'yi yatağında görünce, çığlık çığlığa bağırmaya başladı. Bunun üzerine odaya gelen otel görevlileri, durumu polise bildirdi. Polis, tecavüze uğradığını ileri sürdüğü genç kızın şikayeti üzerine iki İngiliz genci gözaltına aldı. Marmaris Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen A.F.V.P.'ye cinsel organında zorlama olduğunu belirtir, rapor verildi.

  SINIRDIŞI EDİLECEKLER

  G.A.M., ise ifadesinde, Hollandalı genç kızın odasını kapısını açık görünce seslendiğini belirtip, “Cevap gelmeyince içeri girdi. Çırılçıplak yatakta uyuyordu. soyunup, yanına uzanıp sarıldım. Tecavüz etmedim” dedi.
  İfadesinin ardından genç kızı oteline bırakan polis, gözaltına alınan iki İngiliz'i ise sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şubesi'ne teslim etti.
  Fotoğraflı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı