Ege Haberleri

  Hız tutkunları Karşıyaka’da buluştu

  İZMİR, (DHA)
  31.07.2015 - 13:20 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA’da düzenlenen Karşıyaka Oto Slalom Yarışları kapsamında hız ve adrenalin tutkunları, Mavişehir’de oluşturulan pistte yeteneklerini sergiledi.

  Hız tutkunları Karşıyaka’da buluştu

  Karşıyaka Belediyesi ile Ege Otomobil Sporları Kulübü işbirliğinde organize edilen ve 3 aşamada tamamlanacak olan yarışların ilk ayağı Mavişehir’de hazırlanan özel pistte gerçekleştirildi. Daha önceden kayıtlarını yaptıran araç sürücüleri, 10’ar metre arayla sıralanan kukaların arasından en kısa sürede geçmek ve bitiş çizgisine ulaşmak için ter döktü. Karşıyakalıların da büyük ilgi gösterdiği organizasyon, heyecan dolu anların yaşanmasına da neden oldu.

  Yarışların açılış sürüşünü Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar yaptı. Erkekler kategorisinde Orçun Nural, kadınlarda ise Serpil Korubeyi ilk etabı birincilikle tamamladı. Karşıyaka Slalom Yarışları’nın ikinci ayağı 26 Ağustos’ta, final ayağı ise 30 Eylül’de gerçekleşecek.

  Hız tutkunları Karşıyaka’da buluştu

  Otomobil sporlarına önem verdiklerini ve bu yıl ilk kez belediye adına yarışan bir ralli aracıyla pistlerde şampiyonluk kovaladıklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Spor kenti Karşıyakamızda, her yaşta ve her branşta sporu destekliyoruz. Otomobil sporları hem zor hem de pahalı bir spordur ama keyiflidir. Hız tutkunlarına böyle bir olanak tanıdık ve spordaki yelpazemizi genişlettik. Amacımız alternatif sporları desteklemek ve geliştirmek" dedi.

  BELEDİYEYE TEŞEKKÜR

  Ege Otomobil Sporları Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yüce de "Otomobil sporları her geçen gün biraz daha gelişmekte ve geniş kitlelere yayılmaktadır. Karşıyaka Belediyesi’ne bu anlamlı desteği için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı