Ege Haberleri

  Hierapolis Otel’e yine haciz geldi

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  23.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli’nin turizm beldesi Karahayıt’ta bulunan dört yıldızlı Hierapolis Otel’in sahibi olan Kittaş A.Ş.’nin, 1 milyon 665 bin dolarlık borcu için alacaklı Mega Tekstil’in avukatları ve icra yetkilileri cuma günü jandarmayla gelerek haciz işlemini başlattı. Otelin restoran bölümündeki masa ve sandalyeler, klimalar, televizyonlar, koltuklar havuzda yüzüp güneşlenen turistlerin şaşkın bakışları arasında kamyonlara yüklendi.

  Otelin müdürü Ahmet Uluskan, şirket ortaklarından birinin bir başka borcu yüzünden haciz yapıldığını savunarak, "Otelimize haksız yere hukuk dışı icra işlemi başlatıldı. İtiraz ediyoruz ama bütün otel haciz altında, icradan dolayı rezervasyonları iptal etmek zorunda kaldık. Hakkımızı mahkemede arayacağız" dedi. Alacaklı avukatı Mustafa Kılıç ise, haksız ve hukuk dışı haciz iddialarının gerçek dışı olduğunu öne sürerek, şunları söyledi:

  Bu borç ödenecek

  "Bu otelin sürekli değişen bir ortak yapısı var. Normal, makul, kanuna uygun haciz işlemi yapıyoruz. Biz alacağımızı karşılayacak malı alıncaya kadar işlemi sürdüreceğiz. Jandarma olmasa can güvenliğimiz de tehlikede. Gerekirse bütün otelin malını kaldıracağız. Borçlarını ödeyecekler. Turizm zarar görmesin, baltalanmasın diye haciz işlemi başlatmayacak mıyız? O zaman bütün oteller borçlarını ödemesin. Biz daha önceden turistlerin uyarılması istedik ama otel yönetimi uyarmadı." Haciz edilen eşyalar kamyonlara yüklenirken, bazı yerli turistler de oteli terk etti. İki yıl önce yine aynı senetler nedeniyle Mega Tekstil haciz işlemi uygulatmış, elektrik trafosu alınmış, yediemin olarak trafonun otel sahibine teslim edilmesiyle elektrikler açılmıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı