Ege Haberleri

  Heyecan dakikaları

  Ahmet ERTAN / AYVALIK, (DHA)
  01.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ayvalık Altınova’dan sahilde buldukları sandalla Midilli Adası’na sürüklenen Mehmet Oğuzhan Akgül (15), İhsan Yavuz (17) ve Aykut Yücel (16) altı gün sonra evlerine dönmenin sevincini yaşıyor.

  SSK Dinlenme Tesisleri’nin önündeki kumsalda yüzerken, canlarının sıkıldığını belirten Altınovalı Mehmet Oğuzhan Akgün (15), karada duran fiber bir tekneyi denize çekip 20-25 metre açıldıklarını belirtti, korku dolu dakikaları şöyle anlattı:
  “Fırtına çıktı. Sürüklendik, bir deniz feneri gördük. Sandalı oraya yöneltmeye çalıştık. Karanlıkta ellerimizi kürek gibi kullandık. Sandal kayalıklara bindirip parçalandı. Kendimizi suda bulduk. Fenerin ışığı bize umut olmuştu. Çok bitkindik. Yarım saat yüzerek Midilli Adası’nda kıyıya çıkmayı başardık.”

  Sıcak davrandılar

  Karaya çıktıkları yerin köy olduğunu, kapıları çaldıklarını, üçüncü evdeki ailenin açtığını, dertlerini İngilizce anlattıklarını belirten Akgün, şunları söyledi:
  “Resmi makamlara telefon ettiler. Polis ve sahil güvenlik ekipleri bizi hastaneye götürdü. Serum ve ilaç, yeni kıyafet verdiler, ifademizi aldılar. Doktor ve polisler, çikolota, kek ve meyve suyu ikram etti. Çok sıcak davrandılar. Her gün ailelerimizle görüşmemizi sağladılar. Sonrası Türk resmi makamlarının girişimleri sonucu memleketimize geri döndük.”

  Panik yerine telaş

  Aykut Yücel ise sandal sürüklenince paniklediklerini belirterek, “Su almaya başlayınca panik yerini telaşa bıraktı. Biraz eğlenelim derken başımıza gelmeyen kalmadı. Neyseki ailelerimize kavuştuk. Bize bir arkadaş, dost gibi davranan Yunan polis, doktor ve askerlerine şükran borçluyuz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı