Ege Haberleri

  Herkese örnek olsun

  Hürriyet Haber
  14.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sevgi-Der'in öncülüğünde başlatılan ‘‘plaket yerine fidan’’ kampanyası ilk sonucunu verdi. İlk ‘‘plaket ormanı’’ İzmir Gaziemir'de oluşturuldu. 30 hektarlık alana toplam 50 bin fidan dikilecek

  İZMİR'de, Sevgi-Der Başkanı Serpil Barış'ın çağrısıyla başlatılan ‘‘Plakete Hayır’’ kampanyası ilk meyvesini verdi. Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nce de desteklenen kampanya çerçevesinde ilk plaket ormanı Gaziemir'deki yangından zarar gören bir alanda oluşturulmaya başlandı.

  VAKIF Haftası etkinlikleri kapsamında Ege Orman Vakfı ve Bornova Kültür Sanat ve Spor Vakfı'nın katkılarıyla alınan 1000 fidan, bölgeye dikildi. Plaket ormanına ilk adımların atılmasından büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Serpil Barış, ‘‘Kampanyamıza destek bekliyoruz’’ dedi.

  VAKIFLAR Bölge Müdürü Dr. Birsen Erat da, ‘‘Vakıflar insana, kültüre ve çevreye duyarlı olmalı. Bu kapsamda plaket yerine fidan bağışını tüm vakıfların desteklemesi gerekiyor. Biz, uygulamanın sonuna kadar arkasındayız. Plaket ormanları İzmir'i yeşile bezeyecek’’ diye konuştu.

  ÇAĞDAŞ Görmeyenler Derneği Başkanı Celil Orhan ise, ‘‘Yanmış orman alanlarını görmediğim için mutluyum. En büyük özür, doğayı tahrip etmektir’’ dedi. Plaket ormanı uygulamasının başlatıldığı 30 hektarlık alana 50 bin fidan dikilecek.

  Plaket ormanının ilk fidanlarını Sevgi-Der Başkanı Serpil Barış, Vakıflar Bölge Müdürü Dr. Birsen Erat ve Çağdaş Görmeyenler Derneği Gençlik Kolu Temsilcisi Arzu Aydın dikti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı