Ege Haberleri

  Her yerde kar var

  Burcu TANER/ HÜRRİYET
  06.01.2015 - 01:36 | Son Güncelleme:

  BALKANLAR ve Karadeniz üzerinden gelen çok soğuk ve yağışlı hava Ege Bölgesi’ni de etkisi altına aldı. Son tahminlere göre sıcaklığın bu hafta 8-12 derece azalması ve büyük bölümde kar beklendiği bildirildi.


  İLÇELERE DE YAĞACAK
  İzmir’de bugün kar yağması bekleniyor. Urla, Foça, Dikili, Çeşme gibi sahildekilerin de bulunduğu tüm İzmir ilçelerinde hafif kar yağışı gerçekleşecek. Aydın’da ise Didim, Kuşadası ve Söke dışındaki tüm ilçelerde kar yağacak, ancak birikmeyecek. Pek çok tatil beldesine sahip olan Muğla’da ise kar beklenmezken sıcaklığın sıfırın altında 7 derecelere düşeceği bildirildi.


  SICAKLIK DÜŞÜYOR
  Ege’de en fazla kar yağışı olan il ise Manisa olacak. Hafta başından ortasına kadar Manisa’nın hemen tüm ilçelerinde kar yağacak. Sıcaklıklar ise karın ardından hafta sonuna doğru eksi 11 dereceleri bulacak. Denizli, Balıkesir ve Uşak da yoğun kar yağışının yaşandığı iller olacak.

  İzmir’de en son 2 Şubat 2012’de

  Meteoroloji 2. Bölge Müdürü Murat Şahin, kendi çalışma alanlarındaki bölgenin kıyı kesiminde hafif, iç kesimlerinde yoğun olmak üzere kar beklendiğini dile getirdi. Şehir merkezlerinde 5-10, kırsal alanlarda ise 30 santimetreye kadar kar kalınlığı oluşabileceğine dikkat çeken Şahin, “Bu yağışların bölgemize etkisini çarşamba günü kaybetmesini bekliyoruz. Ancak kuvvetli buzlanma ve don olayı hafta sonuna kadar sürebilir. Vatandaşlarımız bu konuda önlemlerini almalı” diye konuştu. Balkanlar üzerinden gelen soğuk havaya bağlı bu tür sıcaklık düşüşlerinin ender yaşandığını da ifade eden Şahin, İzmir’de en son 2 Şubat 2012’de kar yağdığını söyledi.

  Her yerde kar var

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı