GeriEge Hemşeri hastanesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hemşeri hastanesi

Doğup büyüdüğü kenti unutmadı

İstanbul’da yaşayan işadamı Necat Hepkon'un Seferihisar'da yaptırdığı 60 yataklı modern sağlık tesisi Haziran’da açılıyor.

SEFERİHİSAR'dan 17 yaşında ayrılan ve İstanbul'da yaşayan işadamı Necat Hepkon tam 1.2 trilyon lira harcayarak doğduğu ilçeye hastane yaptırdı. İki yıl önce temeli atılan hastane bitme aşamasına geldi.

Donanım da tamam

60 YATAKLI hastanenin çarşafından perdesine kadar tüm donanımını da üstlenen Hepkon, sanata olan düşkünlüğünü de yansıttı. Hastanenin koridor duvarları yağlıboya resimlerle süslendi.

Arkadaşın ricası

NECAT Hepkon'un hastaneyi, çocukluk arkadaşı eski Belediye Başkanı Ethem Çalış'ın ricası ile yaptığı belirtilirken, İl Sağlık Müdürü Gür Ustaoğlu, ‘‘Yarımada'da büyük bir açığı kapatacağız’’ dedi. 6. sayfada

Hemşeriye hastane

İNŞAAT işçiliği yaparak okuyan, hukuk diplomalı emekli polis müdürü, işadamı Necat Hepkon liseden sonra, 17 yaşında ayrıldığı memleketi Seferihisar'ı unutmadı. İstanbul'da yaşayan hayırsever işadamı Hepkon, hemşerileri için 1.2 trilyon lira harcayarak 60 yataklı hastane yaptırdı.

DÖNEMİN Sağlık Bakanı Dr. İbrahim Halil Özsoy'un temelini attığı 60 yataklı hastanenin yapımını iki yılda tamamlayan Hepkon, hasta odalarını çarşafından perdesine, başhekim ve doktor odalarını masasından, sandalyesine, dolabına kadar donattı. Anahtar teslim hastane hazırladı.

SEFERİHİSAR Mezarlığı'ının üst kısmında inşa edilen hastane 5 yıldızlı otel konforuyla hizmete hazırlanırken, sağlık tesisinin duvarlarına Hepkon'un sanat sevgisi yansıdı. Hepkon'un isteğiyle ressam Fikret Öztürk, koridor duvarlarına günlerce uğraşıp yağlı boya resimler yaptı.

İL Sağlık Müdürü Dr. Gür Ustaoğlu, Hepkon'un adını taşıyan hastanenin tıbbi donanım ve personel atamalarının tamamlanmasından sonra Haziran ayı sonunda açılacağını belirterek, ‘‘Hayırseverin hemşerileri için yaptırdığı hastane yarımadaya hizmet verecek. Önemli ihtiyacımız karşılandı’’ dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle