Ege Haberleri

  Hedef büyüttüler

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  02.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Herkesin ‘Yemin ediyorum benim de aklıma geldi’ dediği iş fikrini uygulayan Atilla Altay ve Deniz Çırpan, kapıcılığı internete uyarlayıp ‘e-kapıcı.com’u kurdu.


  Pilavdan ders notuna

  Kapıcılığı adeta yeniden yaratan Altay ve Çırpan, KOSGEB’den aldıkları 27 bin TL’lik hibeyle iş planlarını hayata geçirdi. Biri üniversitede biriktirdiği paralarla aldığı arabayı, diğeri ailesinin birikimini bu proje için kullanan Altay ve Çırpan, e-kapıcı.com’un patentini alarak marka tescilini gerçekleştirdi, kurulan şirket üzerinden de 23 Ekim 2011’de ilk servisini gerçekleştirdi.
  Projenin bir yıl önce şekillendiğini dile getiren Altay, kendi işini yapmaya karar verdiğini belirterek, “Daha sonra ortağımla beraber e-ticaret yükselen trend olduğu için internete yöneldik ve gıda sektörüne karar verdik” diye konuştu. İnternette nohutlu pilavdan içeceğe kadar pek çok ürün sattıklarını anlatan Altay, “Daha sonra dünyada bir ilke imza atarak ders notlarının bir tıkla kapıya gönderilebilmesini gerçekleştirdik” dedi.


  Waffle bayiliğini aldık, hedefimiz şube açmak

  İşin medyaya yansımasıyla önemli aşama sağladıklarını belirten Altay, “İşlerin bu kadar büyüyeceğini tahmin etmiyorduk. Yardım eden çoktu ama inanan yoktu. Sonra Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı bir panelde bizden bahsetti. Bu bizim için çok önemliydi. TOBB Genç Girişimciler Kurulu Danışmanı bizimle ilgileniyor. Yardımlarını esirgemiyor. Bunlar da bize moral veriyor” dedi. Şu anda 10 kişilik bir ekip, 4 motosikletle servis yaptıklarını da anlatan Altay, “Son olarak da İzmir’deki en büyük waffle şirketi Waffle’cı Akın’ın bayiliğini aldık. Onu da e-kapici’ya entegre ettik ve paket servisinin bayiliğini gerçekleştiriyoruz” dedi. Altay ayrıca kısa vadede ilk şubeyi açmak istediklerini, önümüzdeki 5 yılda da Türkiye’nin bütün illerinde hizmet vermek istediklerini anlatarak kendileri gibi genç girişimcilere ise şu önerilerde bulundu: “Biz daha yeniyiz. Duayen gibi konuşmamak gerekiyor ama çok sevdiğim bir söz var; düşündüğüm kadar değil uyguladığım kadarım. Her şey düşünülebiliyor. E-kapıcı herkesin ‘yemin ediyorum benim de aklıma geldi’ dediği iş fikridir. Kime söylesek ‘biz bunu düşünmüştük’ diyorlar. Ancak hiçbir zaman hiçbir şey düşüncede kalmamalı. Fikrinize, projenize inanıyorsanız sadece sözde kalmamalı, onu hayata geçirmek için elinden geleni yapmalı.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı