Ege Haberleri

  Hayırlı işler berber abla

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  04.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de işletme mezunu 40 yaşındaki Meral Yıldız ile 46 yaşındaki Muzaffer Çataler, birlikte açtıkları 2M Berber Salonu'nda müşterilerine hizmet veriyor.

  İzmir'de berberlik mesleğinde, sayıları az da olsa kadın eli eksik olmuyor. Üstelik aynı dükkanda ellerinde makas ve ustura yan yana koltuklarda müşterilerini tıraş edenler de bulunuyor. Bunun örneklerinden biri de Çankaya Fevzi Paşa Bulvarı'ndaki Bahçeli Han'da yaşanıyor. Üniversitede işletme okuyan, bir çocuk annesi 40 yaşındaki Meral Yıldız ile 46 yaşındaki Muzaffer Çataler, birlikte açtıkları 2M Berber Salonu'nda müşterilerine hizmet veriyor.

  Berberlikle lise yıllarında tanıştığını anlatan Meral Yıldız, 16 yıldır aralıksız bu mesleği yaptığını belirterek, “Genelde bayanlar hep bayan kuaförlüğü tercih ederken, ben erkek berberliğini seçtim. Bu işi çok seviyorum. Müşterilerim arasında İzmir protokolünden, bankacılara, esnafa kadar her meslekten insan var. Erkek müşterilerin hiç kaprisi yok. Çoğu zaman tıraşlarının modellerini bile bana bırakıyorlar” dedi.

  Erkek berberi Meral Yıldız'ın iş ortağı Muzaffer Çataler de 34 yıldır bu mesleği yaptığını belirterek, “Yıllardır Meral hanımla birlikte çalışıyoruz. Gerçekten ‘işin ustası’ sözü ona az bile gelir. Onun eline su dökmek kolay değil. Bir bayan meslektaşımla çalışmak çok rahat. Bu meslek sadece erkeklerin değil bayanların da çekinmeden, rahatlıkla yapabileceği ber meslek. Meral hanım bunun en güzel örneği” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı