Ege Haberleri

  Haydi omuz omuza

  Oğuzhan BOYSAN / İZMİR, (DHA)
  08.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Seyit Mehmet Özkan'ın hacizleriyle yaşanan şoktan kurtulmaya çalışan sarı-lacivertliler, 12 Eylül'de geniş katılımlı bir toplantı düzenleyerek krizden çıkmanın yollarını tartışacak. Mehmet Bektur, camiayı dayanışma içinde olmaya davet etti.


  BUCASPOR'dan olaylı bir şekilde ayrılıp Altınordu A.Ş.'nin başına geçen Seyit Mehmet Özkan'ın 7 milyon TL alacağına karşılık kulüp binası ve Kaynaklar Tesisleri'ndeki eşyaları haczettirmesinin yankıları sürüyor. Yaşananların camiayı birbirine daha çok kenetlediğini söyleyen Başkan Mehmet Bektur, 12 Eylül'de yerel yöneticiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, camianın önde gelen isimlerinin katılımıyla bir toplantı yapıp, acil eylem planı hazırlayacaklarını açıkladı.

  Sait tepki gösterdi
  Bu olayın peşini bırakmayacaklarını dile getiren Başkan Bektur, “Kendisini spor adamı olarak tanıtan birinin, gencecik sporcuların yattığı yatağı haczettirmesi kesinlikle bağışlanamaz. Bu eşylarda Özkan'ın bir tek kuruş katkısı yok. Tüm bunlar, Bucaspor'un Süper Lig gelirleriyle alındı” diye konuştu. Öte yandan dün Kaynaklar Tesisleri'ne gelen AKP İzmir Milletvekili Rıfat Sait, Başkan Bektur, Onur Kurulu Üyesi Cemil Şeboy ve Buca Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Kaya ve yöneticilerle görüştü.

  Hacze cuma molası
  Seyit Mehmet Özkan'ın yaptıklarının spor ahlakıyla bağdaşmadığını dile getiren Rıfat Sait, “Bu olayların tek amacı, Bucaspor'u baltalamaktır. Tüm yaşananları pazartesi günü İzmir'e gelecek Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'a ileteceğim. Bucaspor camiası el ele verip, acil eylem planı hazırlamalı” dedi. Bu arada çarşamba ve perşembe günleri yaşanan haciz fırtınası dün dindi. Kaynaklar'daki bungalovları söktüreceği bildirilen Özkan'ın, “Cuma mübarek gündür” diyerek hacze mola verdiği öne sürüldü.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı