Ege Haberleri

  Haydi dansa

  Hürriyet Haber
  25.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gaziemir’de tornacılık, döşemecilik ve tamircilik yapan bir grup genç, boş zamanlarını dans ederek değerlendiriyor. Zaman zaman gösterilere de çıkan gençler, ilçe halkının gözbebeği oldu.

  1970’li yıllarda New York’ta çeteler arasındaki kavgaların son bulması için bulunan ve dansçıların biriken enerjilerini güç ve çeviklik gerektiren hareketlerle açığa çıkarmalarını sağlayan break dans, Gaziemir’de kötü alışkanlıkların pençesine düşmek istemeyen gençlerin sığınağı oldu. Geçen yıl Gaziemir Belediyesi Kafkas Çocuk Dans Grubu’nun da boy gösterdiği ‘Yetenek Sizsiniz’ adlı yarışmada ilçenin adını Türkiye duydu.
  Finali gören ekipte yer alan tornacı Yunus Yaşar (20), kendisi gibi tornacı olan Osman Çınar (25), beyaz eşya tamircisi Kemal Seymen (20), döşemeci Nurulah Gündüz (24) ve lise öğrencisi İbrahim İhsan Arıkan (19) ile biraraya gelerek “Angel Station Grew” adlı break dans grubunu kurdu. Buldukları her boş vakti dans ederek geçirmek isteyen gençler, prova salonu sorunu yaşamaya başladı.
  Başkandan destek
  Gaziemir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’ne başvuran gençler Başkan Halil İbrahim Şenol’dan çalışma yapmak için yer istedi. Başkan Şenol, AKM salonlarını hafta içi kullanmaları için dansçılara tahsis etti.
  Angel Station Grew dışında birçok grup da salondan faydalanmak üzere belediyeye başvurdu. Büyük destek alan dansçılar dönüşümlü olarak profesyonel ölçülerdeki salonun sahnesinde prova yapmaya başladı. Belediyenin düzenlediği etkinliklerde gösteriler yaparak halkın karşısına çıkma imkanı da bulan genç dansçılar, kendilerine destek veren Başkan Şenol’a teşekkür etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı