Ege Haberleri

  ' Haydi çalışanlar tatile '

  İzmir / DHA
  28.03.2016 - 15:58 | Son Güncelleme:

  Zor bir sezona hazırlanan ve yüzde 50’ye varan rezervasyon iptallerinin yaşandığı turizm sektörü, aralarında TÜRSAB’ında bulunduğu birçok kurumun destek verdiği ‘Haydi çalışanlar tatile’ projesiyle umutlandı.

   Haydi çalışanlar tatile

  MHP İzmir İl Başkanlığı, yabancı turist iptalleriyle açılan yaranın yerli turistle kapatılabilmesi için ‘Haydi, çalışanlar tatile’ projesi hazırladı. MHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut’un açıkladığı ‘Haydi çalışanlar tatile’ projesiyle özel sektörde ve kamuda çalışanlarının ücretli yıllık izinlerini otel, pansiyon ve tatil köyü gibi turistik işletmelerde geçirmelerini sağlayarak yaranın kapatılması hedefleniyor. Cumhur Bulut, konuyla ilgili şöyle konuştu:

  YARAYA YERLİ PANSUMAN

  “Ülkemizde 25 milyon aktif çalışan var. Çoğu ücretli yıllık izin hakkına sahip. İzinleri kazanca dönüştürmek için yola çıktık. Amacımız turizmde kanayan yaraya pansuman yapmak. Kurumlarla acenteler arasında özel anlaşmalar yapılacak, personele alternatifli tatil seçenekleri sunulacak. Hem oteller dolacak, hem de çalışanlar tatilde dinlenme imkanı bulacak. Projenin tanıtımı için Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar, Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Başkanı Seda Kaya, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Başkanı Hasan Küçükkurt ile Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler’i ziyaret ettik. Onlarda projeye tam destek verdi.

   Haydi çalışanlar tatile

  DEĞERLİ VE ÖNEMLİ ADIM

  Projeye Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy da destek verdi. Projeye kamu ve özel sektör desteği için girişimlere başladıklarını belirten Ulusoy, şunları söyledi: “Çok önemli ve zorlu bir dönemdeyiz. Bu dönemde ekonomimizi ve istihdamımızı kurtarmak zorundayız. ‘Haydi çalışanlar tatile’ projesi çok değerli ve önemli. Bu projeyle Türkiye kazanır, biz destekliyoruz. El birliği ile bu sorunu aşacağız, aşmak zorundayız. Kamu desteği ve özel sektörün desteği için hemen şimdi girişimlere başladık. Önümüzdeki günlerde önemli adımlar atacağız. Zorlukları birlik olarak aşmak için çalışmak gerçekten güzel, birlikte aşacağız, buna inanıyorum.”

  Turizm sektörünün ülke ekonomisi için çok önemli bir kaynak oluşturduğunu vurgulayan EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, oluşturulacak zeminde her türlü katkıya hazır oldukların ifade etti. İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt da, projeyle işçinin de iş verenin de mutlu olacağını ifade etti. EGİAD Başkanı Seda Kaya, böyle bir projenin İzmir’den çıkmasının önemine değinerek, “En üst düzeyde desteğe ve her türlü girişime katkı sağlamaya hazırız” ifadesini kullandı. ETİK Başk anı Mehmet İşler ise, “Yasal her türlü girişim için biz şimdiden çalışmalarımızı başlatıyoruz. Proje için güçlü bir zemin oluşturacak ve bu konuda elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı