Ege Haberleri

  Hayatım dram yardım edin

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  26.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de oturan G.K. (21), 2009’da Şanlıurfa’daki Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nü kazandı.

   Başarılı bir öğrenci olan G.K., Kasım 2010’da Şanlıurfa’da tanıştığı S.Y.’nin tabanca zoruyla kaçırdığını, otomobilde tecavüz ettiğini, ilişkiye rızasıyla girdiğini söylemesini istediğini ileri sürdü. Bu kişinin olanları anlatması halinde öldüreceğini söylediğini de iddia eden G.K. polise gidip şikayetçi olduğunu bildirdi.
  Olaydan sonra İzmir’deki ailesinin yanına döndüğünü belirten G.K., “Şikayetimden vazgeçmem için tehdit etmeye başladılar. Ailemin de psikolojisi bozuldu. Bir yıl ölüm korkusundan Şanlıurfa’ya dönemedim. Bana tecavüz eden kişi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalınca, kaydımı dondurdum” dedi.

  Denizli’yi istiyor
  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ne yatay geçiş yaptığını, ikinci sınıfı yeniden okuduğunu belirten G.K., şunları söyledi:
  “Harç yatıramayınca ikinci dönemi okuyamadım. Aydın’da yapamadım. Denizli’ye geldim. Pamukkale Üniversitesi’nde okumak istiyorum, ancak Adnan Menderes Üniversitesi Senatosu kararı gerekiyormuş. Bu karar alınmazsa, bu yılım da boşa geçecek. Bana destek olunmasını istiyorum. Babam annemden boşandığı için bizimle ilgilenmiyor. Annem de hasta.”
  Konuk öğrenci olarak kaldığı Pamukkale Üniversitesi kampusündeki Kredi Yurtlar Kurumu’ndan çıkarıldığını belirten G.K., yardım istedi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı