Ege Haberleri

  Hayali gerçekleşti

  Hürriyet Haber
  16.12.2014 - 01:18 | Son Güncelleme:

  Ablası Gülşah Ataseven'den etkilenip onun yolundan giderek Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nü bitiren Gamze Ataseven, hayalini kurduğu anaokulunu hayata geçirdi.

  Çiğli'de Küçük Adımlar adını verdiği anaokulunu hizmete açan Gamze Ataseven, "Ablam 16 yıldır Milli Eğitim'de anasınıfı öğretmenliği yapıyor. İyi ki ondan etkilenmişim, örnek almışım. Hayalim gerçekleşti, çocuklarla bir arada olmak, onların gelişimine katkıda bulunmak harika bir duygu" dedi.
  Gamze Ataseven, Küçük Adımlar Anaokulu'nu kurarken farklı olmak için gayret sarf ettiklerini ve okuldaki her uygulama merkezini ayrı ayrı sınıflarda oluşturduklarını söyledi. Kuruluş öncesinde eğitim sistemindeki olumsuzlukları, okullardaki yanlış uygulamaları, teknolojinin çocuklar üzerindeki etkilerini irdelediklerini belirten Gamze Ataseven, "Ablam çocuk gelişimi ve öğretmenli mezunu. Onun deneyimleri, birikimlerinin yol göstericiliğinde bu okulu kuruldu. Farklı olmak adına çok ciddi araştırmalar yaptık. Örneğin okul öncesi eğitimde de müzik, resim, doğa, teknoloji, oyun, fen gibi alanlarda uygulama çalışmaları önemli. Mevcutlarda bu bölümlerin tümü bir sınıfta, klasik pembe sınıf, yeşil sınıf ya da papatya sınıfı gibi adlar altında toplanıyor. Biz bu alanların tümünü ayrı ayrı sınıflarda oluşturduk. Çocuk fen ve doğa merkezine girdiğinde tamamen bu alanla ilgili mataryelleri görüyor, ilgisi dağılmıyor, yaratıcılığı gelişiyor. Müzik merkezinde sadece müzik aletleriyle haşır neşir oluyor. Bu farklılığımız anne babaların da ilgisini çekiyor."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı