Ege Haberleri

  Hatice’ye Türkiye ses verdi

  Yaşar ANTER - Cavit YILDIRIM / KAVAKLIDERE, (DHA)
  27.01.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla Kavaklıdere’nin Çamlıyurt Köyü’nde zihinsel engelli annesiyle yaşayan Hatice Sümbül’e, yurdun her yerinden yardım önerileri geldi.

  MUĞLA Kavaklıdere’nin Çamlıyurt Köyü’nde tek odalı taş evde zihinsel engelli annesi Münevver Sümbül’le perişan yaşam süren 8 yaşındaki Hatice’nin dramı Türkiye’yi ayaklandırdı.

  Olayı gazetelerden öğrenen iş adamları, öğretmenler ve duyarlı vatandaşlar yardım için Kavaklıdere Kaymakamlığı ile Çamlıyurt Muhtarlığı’nı telefon yağmuruna tuttu. Muhtar Ahmet Çetiner “Türkiye’nin dört bir yanından Hatice ve annesine yardım teklifleri yağıyor. Dernekler, vakıflar, işadamları anne kız hakkında bilgi alıp ne yapabileceklerini soruyorlar. Samsun’dan Tekirdağ’dan, Mersin’den arayanlar var” dedi.

  O bizim kızımız

  Muğla Valisi Ahmet Altıparmak da anne kıza yardım edileceğini belirterek şunları söyledi:

  “Hatice bizim de kızımız. Anneye ve kızına sahip çıkacağız. Annenin sağlık kontrolleri yapılacak. Küçük kızı devlet olarak biz okutacağız. Keşke bugüne kadar haberimiz olsaydı daha önce hareket edebilseydik. Devletimizin gücü anneye de, kızına da bakmaya yeter. Anne ve kızın sağlıklı koşullarda yaşaması için ne gerekiyorsa yapacağız.”

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı