Ege Haberleri

  Halk plajında köpek yüzemez

  Yaşar ANTER, (DHA)
  18.09.2013 - 01:16 | Son Güncelleme:

  Plajda köpek yüzdürmesinden rahatsız olanlar şikayette bulundu.

  İddiaya göre, belediye yetkilileri, Özçelik’i köpeğini mavi bayraklı bu plajda denize sokmaması için uyardı. Ancak, ikazlara uymayan Hürriyet Özçelik, köpeğini yüzdürmeye devam ettti. Bunun üzerine Gündoğan Belediyesi, 29 Ağustos’ta aldığı encümen kararıyla, köpeğini insanların denize girdiği alanda yüzdürererek, başkalarını rahatsız ettiği
  gerekçesiyle Özçelik’e Kabahatlar Kanunu’nun 32. maddesi uyarınca 110 lira para cezası verdi.


  Yargıya başvuracak
  Cezanın tebliğ edilmesinin ardından yine köpeğiyle birlikte aynı plajda denize giren Özçelik, karara tepki gösterdi. Köpeğinin 7 yıldır bu plajda denize girdiğini belirten Özçelik, “Bugüne kadar kimseye tek bir zararı olmadığı gibi plajın da, beldenin de sevgilisi haline geldi. Sadece ben değil, insanlar da Romeo ile yüzmekten büyük keyif alıyor. Belediye encümeninin aldığı karar ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yasalarına, ne de Hayvan Hakları Yasası’na uyuyor. Belde tarihinde ilk kez Romeo için ceza kesilirken, denize giren sokak hayvanlarına ne yapılacak? Belediye yetkilileri bu sorumun yanıtını veremedi. Belediyenin verdiği bu karar tüm yasalara aykırı. Bu kararın hayvanlar adına emsal teşkil etmemesi için bölge idare mahkemesine müracaat edip, iptalini sağlayacağım” dedi.
  Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu da Özçelik’e destek verip, belediyenin böyle bir karar almasını “komik” olarak niteledi, “Bu ceza hem vicdana, hem de Hayvan Hakları Kanunu’na aykırı. Bu kararın karşısındayız” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı