Ege Haberleri

  Halikarnas'ta sabaha kadar dans

  Sezer ŞAHİNDAŞ / BODRUM, (Muğla) (DHA)
  20.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Avrupa’nın ve Türkiye’nin, eğlence sektöründeki önde gelen mekanlarından Halikarnas Disko, yenilenen yüzüyle kapılarını düzenlenen partiyle açtı.

  Tasarımcı Jade Jagger tarafından dizayn edilen Halikarnas Disko’nun açılış gecesinde, eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Dansçıların birbirinden muhteşem şovları geceye damgasını vururken, yerli ve yabancı turistler pist alanında çılgınca dans etti.
  Bodrum’un Kumbahçe Sahili’nde 1979 yılından beri hizmet veren ve girdiği mali kriz nedeniyle geçen yaz sezonunda kapanan dünyaca ünlü Halikarnas Disko, bu yaz sezonunda kapılarını yeniden açtı. Yenilenen diskonunun açılış gecesine, yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Açılışa, diskonun tasarımını yapan Jade Jagger de katıldı. Jagger, çalınan müzikler eşliğinde dans ederek oynadı. Sahneye ilk olarak İngiltere’den gelen ve 5 kadından oluşan “High On Heels” grubu çıktı. Grup söylediği parçalarla açılış partisine renk kattı. Perküsyon şovunda ise “Batala Drummers” sahne aldı.

  Halikarnasta sabaha kadar dans


  LAZER VE HAVAİ FİŞEK ŞOV
  Halikarnas Disko’nun vazgeçilmez eğlenceleri arasındaki yerini alan lazer şovları da gecede oldukça ilgi gördü. Bodrum Kalesi’ne lazerle yansıtılan “Halikarnas” yazısı ilçenin birçok noktasından görülebilirken, izleyenlerden uzun süre alkış aldı. Açılış gecesine özel olarak, ayrıca havai fişek gösterisi yapıldı. Deniz üzerindeki bir tekneden fırlatılan 20 dakika süren havai fişek gösterisi izleyenler, muhteşem bir görsel şölen yaşadı.


  DANSÇILAR YÜREK HOPLATTI
  Halikarnas Disko’nun olmazsa olmazı arasına giren dansçıları da gecede yürek hoplattı. Birbirinden seksi dansçı kızlar, gökyüzü dahil olmak üzere, diskonun dört bir köşesinde dans etti. Her köşede ayrı dansçıların yer aldığı gecede, diskonun deniz tarafında bir dansçı kız da balonla havalanarak akrobatik hareketler sergiledi. Balona bağlanarak sarkıtılan ipin ucundaki bir çember içerisinde dans eden dansçı kız büyük alkış aldı.
  Açılış gecesinde içeriye giremeyenler ise diskonun sahil bölümünden açılış partisini izlemeye çalıştı. Onlarca kişi sahilde toplanarak, şovları çalınan müzikleri dinledi. İçeriyi görme imkanı bulunmasa da vatandaşlar, sahil bandından saatlerce ayrılmadı.


  DESTEK İSTEDİ
  1978 yılında Bodrum’a ilk kez geldiğini ve bir yıl sonra küçük bir pansiyon olan Halikarnas’ı disko yaptığını belirten işletmeci Süleyman Demir, “Burayı pansiyondan diskoya çevirdiğim zaman bana çok kızan olmuştu. Zaman geçiyordu ve biz de ona uymak zorundaydık. Böyle bir diskonun, Bodrum’daki geleceğini gördüm. 30 yılı aşkın süredir, amacımız yalnızca eğlendirmek oldu. Bodrum’u ve Halikarnas Disko’yu koruyalım. El birliği ile burayı bir dünya markası yapmak istiyorum. Lütfen sizler de bana destek olun” dedi.


  HALİKARNAS'TA PROGRAM
  Halikanas'ta, 24 Temmuz’da Dennis Ferrer, 31 Temmuz’da Boy George, 7 Ağustos’ta Paul Oakenfold&Seb Fontaine, 21 Ağustos’ta Above&Beyond, 13 Eylül’de David Morales ve 18 Eylül’de Tom Novy müzikseverlerle buluşacak. Ayrıca sürpriz isimlerinde yaz ayı boyunca Halikarnas Disko’ya geleceği belirtildi.

  Halikarnasta sabaha kadar dans

  Halikarnasta sabaha kadar dans

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı