Ege Haberleri

  Güzeller kampta

  Yaşar ANTER / BODRUM, (DHA)
  15.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bodrum Gündoğan’da yarın düzenlenecek, “Miss World League Of Beauty and Fashion 2011” yarışmasına katılacak 20 ülkenin güzeli, Baia Otel’de kampa girdi.

  Sönmez Holding’in düzenlediği yarışmaya katılacak güzeller, otelin toplantı salonu, sahili ve havuz başında prova yaptı. Turistler, büyük bölümü Fashion TV ve Avrupa’nın bir çok ünlü mankenlik ajansında çalışan güzellerle  bol bol anı fotoğrafı çektirdi. Yarışmada Türkiye’yi bugün kampa katılacak olan Dokuz Eylül Üniversitesi  Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama Bölümü 3’ncü sınıf öğrencisi Hatice Elbi (21) temsil edecek.
  Bodrum’daki yarışmada öncesinde güzeller, Ermenistan’ın dünyaca ünlü modacısı Kevork Shadoyan’ın 2012 yaz kreasyonunu defileyle tanıtacak.  Türkiye’ye birkaç kez geldiğini ve bir çok dostu olduğunu belirten Shadoyan, şunları söyledi:
  “Geçen yıl, Ermenistan güzeli buradaki yarışmada birinci olmuştu. Çok sıcak izlenimlerle ülkemize dönmüş, Bodrum ve Türkiye’yi tanıtmıştı. Bu nedenle önümüzdeki yıl Paris’te düzenleyeceğim defile öncesinde kıyafetleri ilk kez burada sergilemek istedim. Her iki ülkenin siyasileri tarafından zaman zaman gerginlikler yaşansa da, bunları tarihe bırakmak gerek. Ben sanat ve bu tür etkinliklerin ülkeleri birbirine daha da kaynaştıracağına bir çok siyasetçiden daha etkili olacağımıza inanıyorum.”

  Bodrum’u tanıtacaklar

  Organizasyonun sorumlusu ve Baia Otel Genel Müdürü Bahadır Sarpdere de,  “Turizm sezonunun başında güzeller Bodrum’un tanıtımı için önemli rol oynayacak. Güzeller, tarihi mekanlar ve cennet koylardaki çekimlerle ülkelerinde Bodrum’u tanıtacak” diye konuştu. Güzeller, dün guletle Karaada, Orak Adası, Tavşan Burnu ve Akvaryum Koyu’nu gezip çekimlere katıldı, bugün de antik Efes ve Meryamana’ya gidecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı