Ege Haberleri

  Güzelbahçe’de kurtuluş coşkusu

  İZMİR (DHA)
  12.09.2012 - 14:06 | Son Güncelleme:

  Güzelbahçe’nin kurtuluşunun 90.Yıldönümü nedeniyle çarşamba günü törenler düzenlendi.

  İlk tören sabah saatlerinde Atatürk Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, belediye başkanlığı çelengini, Güzelbahçe Belediye Spor Klübü Başkanı Alpay Kandemir de spor külübü çelengini Atatürk Anıtı’na koydu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu törene siyasi partilerin temsilcileri, belediye meclis üyeleri, bazı sivil toplum örgütlerinin başkanları ve kalabalık yurttaş topluluğu katıldı.

  Kurtuluş günü etkinlikleri akşam da Güzelbahçe sahilinde devam etti. Maltepe Mahallesi’ndeki Tabaoğlu Parkı’nda toplanan yüzlerce Güzelbahçeli, Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde ellerinde meşalelerle iskeleye kadar yürüdü. Bando burada çeşitli marşlar çaldı, kurtuluş coşkusuna coşku kattı. Yaklaşık 1.5 kilometrelik yürüyüşe katılanlar bandonun çaldığı marşa eşlik etti, çeşitli sloganlar attı, caddeden araçlarıyla geçenler de kornalarıyla bu coşkuya katıldı.

  Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandığı, emperyalist güçlerin yurdumuzdan kovulup temizlendiği bu günlerin değerini herkesin çok iyi bilmesi gerektiğini, bayramları unutturmaya çalışanlara da bu halkın gereken yanıtını mutlaka vereceğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı