GeriEge Güzel sanatlar öğrencisi şarkı yarışmasında birinci oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güzel sanatlar öğrencisi şarkı yarışmasında birinci oldu

Güzel sanatlar öğrencisi şarkı yarışmasında birinci oldu
refid:20735601 ilişkili resim dosyası

Muğla’nın Marmaris İlçesi Yalı Lions Kulübü tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Tufan Yaltırık Liselerarası Pop Müzik Ses Yarışması'nın' 8'incisi dün gece amfi tiyatroda yapıldı.

Muğla Güzel Sanatlar Lisesi'nden Şelale Öztemiz'in 1'inciliği elde ettiği yarışmada Murat Evgin de sahne aldı. Evgin, ‘Seni uzaktan sevmeme izin ver’ adlı şarkısını, kendisini üç yaşındayken dudağından öpen Sezen Aksu için yazdığını açıkladı ve “Köfte gibi dudaklarıyla beni öpmüştü. 19 yaşıma kadar platonik aşkımdı” dedi.
Marmaris Yalı Lions Kulübü tarafından, 2002 yılında 22 yaşındayken trafik kazasında hayatını kaybeden Tufan Yaltırık adına düzenlenen Liselerarası Pop Müzik Ses Yarışması'nın 8'izincisi Marmaris Amfi Tiyatro'da yapıldı. Yarışmaya Muğla genelindeki 15 okuldan müzisyen öğrenci katıldı. 15 genç sanatçı yaklaşık bin kişinin karşısında jüriden en yüksek oyu alabilmek için çaba gösterdi. Murat Evgin'in de yer aldığı jüri, Muğla Güzel Sanatlar Lisesi'nden Şelale Öztemiz'i 1'inci, Fethiye Fatih Anadolu Lisesi'nden Batuhan Gelin'i 2'nci, Muğla Fen Lisesi'nden Halide Kurt'u da 3'ncü seçti.
Gecede halk oyunları ekibi de gösteri yaptı, Marmaris yerel sanatçısı rockçı Taylan sahne aldı. Daha sonra Murat Evgin sahneye çıktı. Evgin, sevilen şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi. Yarışmada ilk üç sırayı alanlara çeşitli hediyeler verildi.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle