Ege Haberleri

  Güzel İzmir’i inekler bastı

  Hürriyet Haber
  18.06.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bugüne kadar 58 farklı ülkenin önemli kentlerinde organize edilen “Cowparade İnek Heykelleri Açık Hava Sergisi” İzmir’de. Beyaz Sosyal Sorumluluk, Konak Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışma sonunda 60’a yakın inek heykeli İzmir sokaklarını kasım ayına kadar süsleyecek.

  Sütaştan 25 inek
  Swissotel Grand Efes Palmiye Bahçesi’nde düzenlenen tanıtım organizasyonuna Cowparade İneklerine İzmir’de sponsor olan firma yetkililerinin yanı sıra Beyaz Sorumluluk ve İletişim Danışmanlığı yetkilisi Yeşim Beyla, EBSO Vakfı Başkan Yardımcısı ve EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Berkay Eskinazi, Zihinsel Özürlüleri Koruma ve Yetiştirme Vakfı Başkanı Gülsen Keserman da katıldı.
  Cowparade İstanbul’un ana sponsoru olan Sütaş’ın İzmir’e 25 inek ile gelme kararı almasının yanında İzmir’in öncü kuruluşlarından Arkas Otomotiv, Folkart Yapı, Özsüt, Fest Dondurulmuş Gıda, Urla Şarapçılık, Çimstone, Hugo Boss, Verde Yağları, Ak Gaz Beton, Temtur, Polonezköy, Kaşkaloğlu Göz Hastanesi, Selway, Heraus Tokmak, Mert Optik, Orkide Yağları, IKEA, CMS, Dominos Pizza etkinlik katılımcıları olarak tanıtım toplantısında yer aldı.
  EBSO Vakfı Başkan Yardımcısı Eskinazi, Kasım ayına kadar İzmir cadde ve sokaklarından sergilenecek 60’a yakın inek heykelinin, yapılacak müzayede ile satılarak, EBSO Vakfı eğitim burslarına, Zihinsel Özürlüleri Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na bağışlanacağını belirtti. Etkinlik sonunda düzenlenecek müzayede ile 2 adet cowparade inek heykelinin İzmir Oyuncak Müzesine bağışlanacağı belirtildi.
  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı