Ege Haberleri

  Gündemden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  16.01.2011 - 21:09 | Son Güncelleme:

  Manisa ak parti’de yönetimler istifaMehmed Hakkı ÖZBAYIR, (DHA)ak parti Manisa Teşkilatı’nda, 12 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimleri için aday adaylığı istifaları yaşandı. İl yönetiminden yedi, ilçe yönetimlerinden de iki kişi istifa etti. AK partide, il ve ilçe yöneticileri için 15 Ocak’a kadar tanınan istifa süresi çerçevesinde milletvekili aday adayları basının karşısına çıktı.  ak parti Manisa İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda, İl Başkanı Abdurrahim Arslan, il yöneticileri Ahmet Sofuoğlu, Murat Erbil, Zeynet Atmaca, Havva Alan Özcen, Sait Bakşi ve Mustafa Uyumaz istifa ettiklerini açıkladı. Kırkağaç İlçe Başkanı Mehmet Candan ile Akhisar ilçe başkanı Uğur Aydemir de istifa etti. İl başkan vekilliğine Çetin Güngör getirildi. Eski İl Başkanı Abdürrahim Arslan, Manisa’da birinci olan ak parti’nin 12 Haziran’da en yüksek oyu alacağını söyledi.

  chp’de Bayır öne çıkıyorchp izmir İl Başkanı bugün yapılacak Merkez Yönetim Kurulu’nda atanacak. Adaylar arasında 27 yıllık partili Tacettin Bayır (50) adı öne çıktı. 1999 yılında milletvekili adayı olan Bayır, “Genel Merkez avlusunda çadır kurup, el etek öpmedim, VIP salonlarında el pençe durmadım” dedi. izmir’de kapı, pencere ve panjur malzemeleri imal eden Bayır, Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği’nin izmir temsilcisi. Öte yandan Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun desteğini alan Mustafa Moroğlu, 24 belediye başkanı, 28 ilçe başkanı, 29 sendika temsilcisi, 19 öğretim üyesinin imzalı desteğini aldığını belirterek, “Atanırsam sevinirim atanmazsam küsmem” dedi.

  Söke’ye 100 yataklı özel hastane temeliSÖKE, (DHA)AYDIN’ın Söke İlçesi’nde özel bir grup tarafından yaptırılacak Özel Söke Hastanesi’nin temeli törenle atıldı. İlçenin önde gelen yatırımcı kuruluşlarından Yavuzlar Group, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Hamit Eğriboz ve Diş Hekimi Turgut Atik ortaklığında, Bodrum çevre yolu Ticaret Borsası karşısında yaptırılacak hastanenin temel atma törenine ak parti Aydın milletvekili Mehmet Erdem, mhp Aydın milletvekileri Recep Taner ve Ertuğrul Kumcuoğlu, Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Mustafa Birincioğlu katıldı. Ekim ayında hizmete açılması planlanan 100 yatak kapasiteli Özel Söke Hastanesi’nde 150-200 personelin istihdamı planlanıyor. Hastanenin hizmete girmesiyle teknik donanımı ile sektördeki boşluğu doldurması bekleniyor.

  Anlamlı destekMANİSA İl Genel Meclisi, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın (ZİÇEV) şubesi Ölçen Özel Eğitim Kurumları’nın İl Özel İdaresi’nden yıllık 50 bin lira tutarında yemek ödeneği isteğini kabul etti. İl Genel Meclisi Başkanı Dursun Ali Yıldız, meclisin imkanları çerçevesinde engelli vatandaşlara maddi ve manevi olarak her türlü desteği verdiğini belirterek, “Onlara sahip çıkmak, destek olmak görevimiz” dedi.

  Zeybek geldi Dalan gittiElif DEMİRCİ, (DHA)DEMOKRAT Parti (DP) Genel Başkanlığı’na Namık Kemal Zeybek’in seçilmesiyle izmir’den Genel İdare Kurulu’na (GİK) Erkut Şenbaş ve Kamil Öztürk, Merkez Karar Kurulu’na (MKK)Şenol Alpat, Ertan Erbay, Süleyman Özsakallı, Muhsin Pulcu ve Ahmet Kocaağa girdi.Yönetim değişikliği izmir’de istifalara neden oldu. DP izmir İl Başkanı Fatih Dalan ve 28 kişilik yönetimi istifa etti. 20 aydır görev yapan Dalan, kongrede Rıfat Serdaroğlu- Salih Uzun ittifakına destek verdiklerini belirterek, “Demirel ve Cindoruk ‘Menderes, Bayar, Özal, Demirel ve Cindoruk misyonunun devamı için Rıfat Serdaroğlu- Salih Uzun ittifakını desteklemenizi istiyoruz.’ dediler. Delege her zaman doğru karar vermeyebilir. Şu anki inancım da delegenin doğru karar vermediği yönünde” dedi.

  Küçük trafikçilerRamazan ÇETİN DENİZLİ, (DHA)DENİZLİ’de Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi tarafından, okul geçit görevlisi olarak eğitilen öğrencilere sertifikaları törenle verildi. Toplam 17 okulda 2 veli, 32 öğretmen ve 232 öğrenci olmak üzere toplam 266 kişiye, okul geçit görevlisi eğitimi verildi. Trafik Denetleme Şube Müdürü Kenan Han, okul geçit görevlisi olarak eğitilen öğrencilerin arkadaşlarının can güvenliğinin korunması bakımından çok önemli bir görevi yerine getireceklerini söyleyerek, “Okul önlerinde öğrencilerin güvenlik geçişini sağlamakla görevli öğrencilerin talimatlarına uymayan sürücülerin plakaları bize bildirilecek. Biz de 140 TL para cezası uygulayacağız. Bu nedenle sürücüler okul önlerindeki görevlilerin talimatlarına uysunlar” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı