Ege Haberleri

  Gündemden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  19.06.2010 - 22:59 | Son Güncelleme:

  Çocuk yuvasında bisiklet sevinciCavit AKGÜN /MUĞLA, (DHA)

  MUĞLA Bisiklet Derneği, işadamlarının yardımlarıyla alınan 20 bisikleti Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı hizmet veren Çocuk Yuvası’nda barınan çocuklara karne hediyesi olarak teslim etti. Çocuklar bisikletle tur atarak mutluluklarını dile getirdi.Yuvanın bahçesindeki törene Vali Fatih Şahin, Belediye Başkanı Osman Gürün, Ula Belediye Başkanı Nadi Şenkal, Gençlik spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Bülent Karakuş, Bisiklet Derneği Başkanı Bülent Savran ile Muğlaspor Başkanı Hamza Akercan katıldı. Gürün, yuvada kalan çocuklara herkesin elinden geldiği kadar destek olması gerektiğini aktardı. Vali Şahin de yuvadaki çocuklara verilen armağanların farklı anlamı olduğunu vurguladı, tümüne iyi tatil diledi.

  Okul yapımına 150 bin liraKamil AKYOL / DEMİRCİ, (DHA)

  DEMİRCİ’de işadamı Basri Koçyiğit, Kargınışıklar Köyü’nde yapılacak sekiz derslikli ilköğretim okulu için 150 bin lira bağışladı, protokol imzalandı. Törene Koçyiğit, Kaymakam Yalçın Sezgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Akar ve Kızılay Demirci Şube Başkanı Rahmi Argun katıldı. Kaymakam Sezgin, işadamı Koçyiğit’in daha önce ilçe merkezine yeni bir hastane yapılması için 100 bin lira bağışladığını, şimdi de eğitime el attığını belirtti, “150 bin lira bağış bize moral ve güç vermiştir.” dedi.

  Turgutlu’da sünnet şöleniDoğan ÇİZMECİ , (DHA)

  TURGUTLU Belediyesi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı toplu sünnet şöleni düzenledi, Tuğla Ve Kiremit Sanayicileri Derneği ve Rotary Kulübü destek verdi.Irlamaz Amfi Tiyatro’da yapılan şölene Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, Belediye Başkanı akp’li Serhat Orhan, Manisa İl Emniyet Müdürü Adem Aydemir, daire amir ve müdürleri, bazı siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Oyuncak dağıtmak isteyen Vali Güvenç, Belediye Başkanı Orman ve Kaymakam Günlü izdiham nedeniyle zor anlar yaşadı. Çocuklar arasında kalan protokol üyeleri, oyuncakları güçlükle dağıtabildiler. Son olarak Vali Güvenç, Başkan Orhan ve Kaymakam Günlü çocuklar ile birlikte oyun oynayarak birlikte halay çektiler. Toplu sünnet şöleni yerel müzisyenlerin söylediği şarkılarla devam etti.

  chp Zeytinli’ye 35 katılımBALIKESİR Edremit’e bağlı Zeytinli’de, çeşitli partilerden 35 kişi chp’ye katıldı. Edremit İlçe Başkanı Mahmut Ceylan, kemal kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığa seçilmesinin ardından 500 kişinin üye olmak için partilerine başvuruda bulunduğunu söyledi.ak parti’nin emekliyi, esnafı, çiftçiyi, öğrenciyi mağdur ettiğini öne süren Ceylan, “Artık bir şeyler yapmanın zamanı geldi. Bu gidişata bir ‘dur’ demenin zamanı geldi. Biz bu ak parti Hükümetini sandıkla başa getirdik, sandıkla geri göndereceğiz. Sizlerin oyuyla iktidara geleceğiz. İlk olarak seçim barajını yüzde 10’dan aşağı indireceğiz. Emeklinin durumunu düzelteceğiz. Ama bir tek şart var; bunun için kemal kılıçdaroğlu Başbakan olabilmeli” diye konuştu.Ahmet ERTAN

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı