Ege Haberleri

  Gündemden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  18.06.2010 - 22:30 | Son Güncelleme:

  Marmaris’e ilk arıcılık müzesiMustafa SARIİPEK /MARMARİS, (DHA)DÜNYANIN en önemli çam balı üretim merkezlerinden Muğla’nın Marmaris İlçesi’ne arıcılık müzesi kuruluyor. Marmaris Ticaret Odası’nca, 400 bin TL harcanarak Osmaniye Köyü’ndeki 1 dönümlük alana kurulması planlanan müze, 15 Eylül’de yapılacak bal festivaline yetiştirilecek. Geçmişten günümüze bal üretmekte kullanılan araç gereçler ile giysiler ve civar köylerdeki vatandaşların ürettiği balların sergileneceği müzede, arıcılık faaliyetine ilişkin etkinliklerin düzenleneceği bir de konferans salonu yer alacak. Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal, amaçlarının Osmaniye’ye arıcılık ve bal müzesi kazandırmak ve Ula’daki Arıcılık Yüksek Okulu’nu imkanlar ve yöneticilerden izin çıkması halinde buraya taşımak olduğunu belirtti.

  Tarçın kayıpDENİZLİ Doğa Sporları Kulübü’nün maskotu olan 1 yaşındaki “Tarçın” isimli Doberman cinsi köpek, 9 Haziran’da, sahibinin Çamlık Mahallesi’ndeki evinin önünde gezinirken esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. Sahibi Engin Akhisar, “Bütün kulüp üyeleri onu çok severdi. Eğer kaybolduysa görenlerin bizi aramasını rica ediyorum. Çalındıysa da lütfen kızıma iyi davransınlar” dedi. ? Ramazan ÇETİN, (DHA)

  3 saatte 60 üniteBODRUM’da Türk Kızılayı tarafından başlatılan kampanya kapsamında, 3 saat içinde 60 ünite kan bağışı yapıldı. 18-65 yaş arası, sağlık sorunu olmayan herkesin 2 ayda bir kan verebileceğini söyleyen pratisyen doktor Ömer Çiçek “Daha sağlıklı olmak için kan verilmelidir. Bodrumlular’ın duyarlılığı da bizi memnun etti” diye konuştu. Kan bağışı kampanyası bu akşam sona erecek.? Orkun TÜRE, (DHA)

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı