Ege Haberleri

  Günay: Kavga ederek Ankara’ya gitmeyelim

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  09.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kültür ve Turizm Bakanı, İzmir 1. Bölge birinci sıra adayı Ertuğrul Günay, “İzmir İlinde Yürütülen Yatırım Geliştirme ve Planlama Çalışmaları” konulu toplantıya katıldı.

  Günay, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik operasyon sonrası sarf ettiği sözler ve Ilgaz Dağı’nda AK Parti konvoyuna düzenlenen saldırıyla arasında benzerlik kurması nedeniyle seçim öncesi gösterilen tepkileri, yükselen tansiyonu düşürmeye çalıştı. Bakan Günay, şöyle konuştu:

  Sözcükleri seçiyorum

  “İzmir’le ilgili geçenlerde siyasi spekülasyon konusu oldu. Yapılan yanlışı bile eleştirsek, yapılan yanlışı ‘rahatsız edici, sıkıcı, üzüntü verici, düşündürücü’ gibi sözcüklerle de açıklasak, arkadaşlarımız inanılmaz tepki gösteriyor. O nedenle sözcüklerimi seçerek konuşmaya çalışıyorum. Çünkü biz İzmir’de siyasi tartışma, gerginlik yaratmayı kesinlikle istemiyoruz. Türkiye turizmi ve kültür altyapısı açısından bu bölgeyi çok önemsiyorum. Bu yüzden siyasi gerginliklere kurban edilmeyecek kadar önemli işlerle, hizmetlerle ve görevlerle yüz yüze olduğumuzu düşünüyorum. O yüzden sözcük seçmeye hatta bazen kötü sözcük duymamaya, içimize atarak duymamaya çalışıyorum. Çünkü biliyorum ki bir ay sonra Ankara’da tekrar İzmir’i, bu kez mebusu olarak temsil edeceğim. Bizi eleştiren arkadaşlar da halkın seçtiği arkadaşlardır ve yine muhalefet temsilcileri olarak bize gelecekler. Buradan kavga ederek Ankara’ya gitmeyelim. Hizmet yapabilecek ve yüz yüze bakabilecek bir ortam içinde gidelim. Bizim derdimiz hizmet etmektir. Her türlü anlayışa saygı duyarım.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı