Ege Haberleri

  Gümüşlük’te su sporu şenlikleri yapıldı

  Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM, (DHA)
  09.07.2012 - 09:23 | Son Güncelleme:

  Gümüşlük Beldesi’nde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Su Sporları Şenliği yapıldı. Optimist, katamaran, laser, sörf, kano gibi 5 farklı dalda yapılan yarışlarda genci yaşlısı birçok yarışmacı kıyasıya mücadele etti. Gümüşlük beldesinde yaşayanlar kadar, turistler de yapılan yarışmalara ilgi gösterdi.

  Gümüşlük Beldesi’nde belediye tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Su Sporları Şenliği yapıldı. Çayıraltı Halk Plajı’nda yapılan yarışmaları Gümüşlük Belediye Başkan Vekili Mehmet Rüştü Tunçay, Kemal Durmaz İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Özbay, meclis üyesi İzzet Kayahanlı, belde halkı, yerli ve yabancı turistler ilgiyle izledi. Optimist, katamaran, laser, sörf ve kano branşlarında düzenlenen yarışmalar oldukça çekişmeli geçti. Yarışmalarda dereceye girenlere madalya verildi. Optimist yarışına katılan Myndos Yelken Kulübü’nün sporcuları takım olarak birinci oldu. Laser branşında Nedim Can birinci oldu.

  Katamaran Yarışı’nda Gümsan Yelken ve Su Sporları Kulübü’nden Nezih Cindir, sörf branşında Mert Özdemir, kano branşında da Özak Su Sporları Kulübü’nden Fatih Alban ve Emre Cebe birinci oldu. Belediye Başkan Vekili Mehmet Rüştü Tunçay, “Bodrum Yarımadası’nın en batı ucunda yer alan 5,5 km’lik sahil şeridi bulunan beldemiz de su sporları şenliğimizi ikinci kez düzenliyoruz. Bir balıkçı kasabası olan Gümüşlük, bugün balık restoranları, denizi, doğal ve tarihi zenginliği ile tanınmakta, yaşanabilecek ender yerler arasında sayılmaktadır. Beldemizin tanıtımına katkı sağlamak, gençleri su sporlarına teşvik etmek ve beldemizden milli sporcular yetişmesini sağlamak amaçlıyoruz” dedi.
  Gümüşlük Beldesi’nde su sporlarının yapılması ve yetenekli gençlerin yetişmesine emek veren Gümsan Su Sporları Kulübü yöneticisi Sedat Ayhan’a, Myndos Yelken ve Su Sporları Kulübü yöneticisi Mehmet Özdemir’e, Zemda Otel Genel Müdürü Durmuş Özdemir’e, Özak Pansiyon Su Sporları Yetkilisi Efe Demirkıran’a şenliğe verdikleri desteklerden dolayı teşekkür plaketi verildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı