Ege Haberleri

  Gümüldür'e su yatırımı

  Hürriyet Haber
  28.12.2014 - 01:20 | Son Güncelleme:

  Büyükşehir Belediyesi, İzmir'in turistik bölgelerinden Gümüldür'ün 25 yıllık içme suyu şebekesini yenilemek için ihaleye çıktı.

  Menderes ilçesi Gümüldür Mahallesi'nin şebekelerini yenilemek için proje çalışmalarını tamamlayan İZSU; 2015 yılında bu bölgede imalat çalışmalarını başlatacak. 25 yıl önce döşenen ancak boru çapları yetersiz olduğu için yüksek yerlerin su alamadığı, asbest ve pvc boruların sık sık arıza yaptığı mahallenin içme suyu şebekesi baştan sona yenilenecek. 144 kilometrelik şebeke yenileme çalışmaları için İZSU, yapım ihalesine çıktı. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacak çalışmalar 600 günde tamamlanacak.
  Gümüldüre su yatırımı
  Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 2004 yılında sınırlarına dahil olan Menderes'de önemli alt yapı yatırımlarını hayata geçirdi. 2013 yılında Özdere İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi devreye girdi. Özdere'nin 100 kilometrelik içme suyu şebekesi baştan sona yenilendi. Tekeli, Çileme, Sancaklı, Efemçukuru, Şaşal, Küner, Ataköy, Değirmendere, Yeniköy Bahçecik, Bulgurca ve Cumhuriyet mahalleleri yeni şebekeye kavuştu. İlçede su sorununu çözmek amacıyla 30 kuyu açıldı. Bütün su depoları bakım ve onarımdan geçirildi. Menderes merkezin kanal altyapısı yenilendi. Çileme ve Sancaklı köylerine kanal döşendi. 10 yılda 43 milyon liralık yatırım yapıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı