Ege Haberleri

  Gülben Ergen’e ödül

  Erdem SÜREK- Burak GEZEN ÇANAKKALE, (DHA)
  16.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) İl Kadın Girişimciler Kurulu, ‘Önder Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Anafartalar Kampüsü Süleyman Demirel Konferans Salonu’ndaki konferansa Vali Yardımcısı Tahir Demir, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir ve Defterdar Sacide Şakar da katıldı.

  TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Bektaş, TBMM Üstün Hizmet Ödülü sahibi Çanakkaleli girişimci Fernur Sözen ile Gülben Ergen kadınların girişimcilikteki önemine değindi.
  Kurulun, “Çocuklar Gülsün Diye” kampanyasındaki rolü nedeniyle “Yılın Sosyal Girişimcilik Projesi Ödülü” verdiği Ergen, “Benim için ülkemin başkenti Çanakkale’dir. Eşim Mustafa Erdoğan, ‘Ben Troyalıyım’ diye ayakta duran birisi ve geçtiğimiz yıl Çanakkale’de onur ödülü almıştı. O bir Çanakkaleli” dedi.
  Hak verilmez alınır
  Kadınlara verilen haklara değinen Ergen, şunları söyledi:“Bazı haklar verilmiyor, almak lazım. Kimse de getirip önümüze sunmuyor. Bu yüzden biz hanımlara çok büyük görevler düşüyor. Bana soruyorlar, (Üç tane çocuğunuz var. Bu kadar işi nasıl bir arada yapıyorsunuz) diye. Bana iş gelmiyor ki yaptıklarım bir kere her şeyden önce. Ruhumu ve bedenimi çok seviyorum ve sayıyorum. O kadar inançlıyım ki, inançlarım kendime olan saygımı daha da çoğaltıyor. Bugüne kadar çok sayıda sosyal sorumluluk projesinde görev aldım. Bugün ise ‘Çocuklar Gülsün Diye’ kampanyası beni şereflendirdi ve taçlandırdı. Bu kampanyanın bu kadar kısa sürede aldığı ikinci ödül bu. Bu kampanyanın sözcüsüyüm sadece ben. Çünkü benim sahip olduğum ışık, şöhret kampanyaya önemli katkı sağlıyor. Bu projede, kendimi gerçekten vazifeli hissediyorum. Çünkü ülkemizde fırsat eşitsizliği çok zor bir durum. Çocuk söz konusu olduğu zaman. Çocuklarımızın o kadar çok sevilmeye ve güven duygusunu hissetmeye ihtiyacı var ki, hepimizin hayattaki bütün başarılarımız, başarısızlıklarımız, komplekslerimiz, acılarımız, her şeyimiz 0-6 yaş arasında depolanmış. Bu yüzden okul öncesi eğitim çok önemli.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı