Ege Haberleri

  Granit tesislerinde dev modernizasyon

  Hürriyet Haber
  04.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TÜRK seramik sektörünün lider markalarından Ege Seramik, İzmir Kemalpaşa’da 490 bin metrekarelik alandaki üretim tesislerinde gerçekleştirdiği modernizasyon yatırımını hizmete açtı.

  Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat, sektörde her geçen gün daha da büyüyüp, güçlenerek yeni yatırımlar yapmaya devam edeceklerini söyledi, “Ege Seramik bugün Türk seramik sektöründe akla gelen ilk üç firma arasında. Belirlediğimiz hedeflerimize her geçen gün ulaşıyoruz. Yeni üretim tesisimiz ile sektöre damgamızı vurmaya devam edeceğiz. Ege seramik dört kez ekonomik krize girdi. Bu krizleri atlattık, borçtan kurtulduk. İmalatımızı 22 milyon metrekareye düşürdük, ancak yine de Ege Seramik markasını tüm dünyaya götürüyoruz. Tüm dünyada kullanılıyoruz ve bundan büyük gurur duyuyoruz, sizler de gurur duyun” dedi.

  Modernizasyonu tamamlanan yeni tesis üç ayda tamamlandı. Tesis’te 80x80, 45x90, ve 60x120 gibi büyük ebat sırlı granit ve teknik granit ürünlerinin üretiminin daha verimli hale getirilmesi sağlandı. Modernizasyonun yaklaşık 7.5 milyon Euro’ya mal olduğu bildirildi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı