Ege Haberleri

  Gözünü EBSO başkanlığına dikti

  Hürriyet Haber
  23.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Güloğlu Plastik A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İl Kadın Kurulu Başkan Yardımcısı Gülçin Güloğlu, Petkim Yaşam Dergisi’ne verdiği röportajda gelecek hedeflerinin arasında Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın ilk kadın başkanı olmanın da yer aldığını söyledi.

  İzmir Kalkınma Ajansı’ndan proje bazlı hibe desteklerinden yararlanarak Tire OSB’deki fabrikaya 600 bin TL’lik yatırım yapan Güloğlu, bu sayade yüzde 40’lık kapasite, yüzde 30’luk istihdam artışı sağladıklarını belirtti.
  Hedefleri büyük
  Firması ve sektörüyle ilgili büyük hedeflerinin bulunduğunu ve kurumsallaşma aşamasında olduklarını kaydeden Gülçin Güloğlu, “Bunun dışında sosyal bilinci yüksek bir insan olduğumu düşünüyorum. Ülkemde kadın girişimciliğini artırmak için pek çok proje üretiyorum. Sabah kafamda projelerle uyanıyorum” dedi.
  Daha çok kadına ulaşarak onların üretime kazandırılması gerektiğini de dile getiren Güloğlu, ekledi: “Bu amaç için yoğun bir iş gündemim olmasına
  rağmen, üyesi olduğum sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak çalışıyorum. Hatta orta ve uzun vadede Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın ilk kadın başkanı olmak istiyorum. Aile şirketlerinin sürdürülebilirliği konusunda araştırmalarım var.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı