Ege Haberleri

  Gözün aydın Denizli

  Hürriyet Haber
  30.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dış pazarda rekabet sağlayacak Serbest Bölge faaliyete başladı. Bölge ekonomisine canlılık, yeni pazar ve yatırım olanakları doğdu.

  DENİZLİ Serbest Bölgesi, 4 aydan bu yana sürdürülen mücadele sonunda resmen açıldı. Başbakanlık Dış Ticaret Müşteşarlığı'nca atanan Bölge Müdürü Kemalettin Yücedal ile ekibi yatırımcılarla tanıştı. Yücedal, bölge işadamı için yeni ufuklar açıldığını söyledi.

  Rekabet sağlayacak

  DIŞARIDA rekabeti sağlayacak, yeni pazar ve yatırımlara zemin hazırlayacak Serbest Bölge'nin Denizli'yi yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi haline getireceğini belirten Yücedal, yeni teknolojilerin girmesi için katalizör rolü oynayacağını söyledi.

  DENSER (Denizli Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş.) Genel Müdürü Adnan Yıldırım da, bölgede şirket kurma, faaliyet ruhsatı alma, hizmet, ticari ve üretime yönelik gösterilecek faaliyetler hakkında firma yetkililerine bilgi verdi.

  YILDIRIM, ‘‘Serbest bölge Denizli ve bölge ekonomisi için büyük avantaj. Denizli'nin gözü aydın. Daha fazla yatırım, daha fazla istihdam sağlanacak. Serbest Bölge 18 Eylül'den itibaren resmen faaliyete başladı. Denizli için yeni bir sayfa açıldı’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı