Ege Haberleri

  Göztepe'yi yaktılar

  Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  31.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tribünleri cehenneme çeviren taraftarlar en büyük zararı kulüplerine verdi. Göz-Göz’e olaylar yüzünden 1maç seyircisiz oynama, 1 maç saha kapatma cezasının gelebileceği öğrenildi.

  KARŞIYAKA derbisinin 35. dakikasında yaktıkları meşalelerle Atatürk Stadı’nı cehenneme çeviren Göztepeli taraftarlar maçtan sonra da tribünleri ateşe verip kırdıkları yüzlerce koltuğu sahaya ve polislere fırlatırken, bu eylemlerin faturasının ağır olacağı bildirildi. Daha önce üç kez küfür ve çirkin tezahürattan para cezası alan sarı-kırmızılı kulübe derbideki küfürler yüzünden 1 maç seyircisiz oynama cezası geleceği, diğer saha olayları nedeniyle de 1 maç saha kapatma verilebileceği öğrenildi.

  Üç temsilci geldi

  Federasyon’un bu maç için görevlendirdiği üç temsilcinin karşılaşma sonrası saat 00.30’a kadar statta kalıp olayları değerlendirdiği, ayrıca kırılan koltukları tek tek sayıp, meydana gelen hasarı raporlarına yazdığı bildirildi. TFF’ye yakın bir yetkili, kötü ve çirkin tezahürat nedeniyle 1 maç seyircisiz oynama cezasının kesin olduğunu, saha olayları nedeniyle cezanın iki maç seyircisize çıkabileceğini, rapora göre cezanın 1 maç seyircisiz, 1 maç saha kapatmaya dönüşebileceğini dile getirdi.

  En iyimser tablo

  Söz konusu yetkili en iyimser tablonun kötü ve çirkin tezahürat yüzünden 1 maç seyircisiz oynama, diğer olaylar yüzünden de 60 bin TL para cezası olduğunu sözlerine ekledi. Raporların tamamlanmasının ardından bugün PFDK’ya sevkedilmesi beklenen sarı-kırmızılı kulübe verilecek ceza, perşembe günü yopalacak toplantıda belli olacak. Bu arada derbi maçta meşale yaktığı tespit edilen taraftarları da Sporda Şiddet Yasası kapsamında 6 ay seyirden men ve 2 bin TL’ye kadar para cezası bekliyor.

  ARSLAN henüz siftah yapamadı

  GÖZTEPE’de görev yaptığı 3 maçta henüz galibiyetle tanışamayan Teknik Direktör Cihat Arslan, derbide Karşıyaka’ya karşı oyun anlamında üstünlük sağladıklarını ancak golü bulamadıklarını söyledi. Gelecek haftalar için umutlu olduğunu belirten Arslan, “Kaleci Vedat’ın bile son bölümde rakip ceza alanında 3 dakika kalıp gol araması kazanmayı ne kadar istediğimizin göstergesi. İyi sonuçlar mutlaka gelecek” dedi. Gerçekçi olmak gerektiğini belirten Arslan, “Öncelikli hedefimiz bulunduğumuz bölgeden uzaklaşmak. Ardından ligin neler getireceğini göreceğiz. Seri galibiyetler her şeyi değiştirir” şeklinde konuştu. İZMİR, (DHA)

  Taraftar da isyanda

  KARŞIYAKA derbisi için 14.30-16.00 saatleri arasında stada alınıp 23.15’te çıkmalarına izin verilen Göztepe taraftarları da uygulamaya isyan etti. Taraftarlar sanal ortamdaki site ve forumlarda olayların bu uygulamaya tepki olarak tırmandığını, çevik kuvvet ekiplerinin stat boşaltılırken kendilerine orantısız şiddet uyguladığını iddia etti.

  Atatürk Stadı savaştan çıktı

  DERBİNİN oynandığı Atatürk Stadı’nda 2309 koltuk kullanılmaz hale gelirken, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün iki kulübe toplam 46 bin TL fatura çıkardığı öğrenildi. Dün yapılan tespit sonucu Göztepelilerin yer aldığı kale arkasında 1600, KSK’lilerin oturduğu açık tribünde 516, kapalı tribünde ise 193 koltuğun kırıldığı belirlendi. İki kulüp GSİM’ye hasar bedeli olarak koltuk başına 20 TL’den toplam 46 bin TL ödeyecek. Bu arada olay çıkardıkları için gözaltına alınan 82 Göztepeli taraftarın 81’inin savcılığın talimatıyla, “Sporda Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu’na Muhalefet” suçlamasıyla işlem yapılıp serbest bırakıldığı öğrenildi. Bir sanığın ise polise mukavemet suçlamasıyla adliyeye sevkedildiği açıklandı. Turaç TOP / İZMİR (DHA)

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı