Ege Haberleri

  Gözlemeci Türkiye’ye açılıyor

  Mustafa OĞUZ İZMİR (DHA)
  08.07.2015 - 01:16 | Son Güncelleme:

  İzmir’in tarihi Kemeraltı çarşısında 17 metrekarelik dükkanında “Gözlemeci” markasını yaratıp, ikinci şubesisini Bornova Küçükpark’ta açan Cevdet Başusta, şimdi de franchisingle Türkiye’ye yayılmayı amaçlıyor.

  İzmirle özdeşleşmiş kumru ve boyozdan sonra gözlemeyi de kentin markası yapmak için kolları sıvayan ve ‘gözlemeci’ markasının patentini alan gözlemeci Başusta, sunduğu çeşitli lezzetlerle müşterilerini şaşırtıyor. Ege’nin zengin otlarıyla hazırladığı gözlemelerin yanı sıra menemenli, çikolatalı, ballı muzlu, marmelatlı gibi 500 çeşit farklı tadı menüsünde bulunduran Başusta, müşterisinin hayal ettiği her gözlemeyi yaptığını söyledi.
  Çin’de bir gezgin sitesinde bile adından sözedildiğini, kendisine teşekkür mektubu gönderildiğini belirten Başusta, Gözlemeci’nin ününün kıtaları aştığını anlattı.

  Kemeraltı’nda 5 çeşit gözleme ile başlayan serüvenini anlatan gözlemenin baş ustası Cevdet Başusta, şöyle konuştu:
  “Gözlemeye çok talebin olduğunu görünce, menüyü yenilemek zorunda kaldım. Sürekli farklı çeşitler ilave ettim. isim hakkını tecil ettik, patentini aldık. Sonra gözlemenin tatlısından tuzlusuna her çeşidini yapmaya gayret ettik. Müşteriden talep geldikçe sürekli menüyü genişlettik. 2011 başlangıç yılımız ve şu an 5’inci yılımızda 500 çeşit gözleme yapıyoruz. 17 metrekarelik bir dükkandan franchising sistemine geçiyoruz.”  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı