Ege Haberleri

  Göz göre göre cinayet

  Taylan YILDIRIM, (DHA)
  27.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KARABAĞLAR Eskiizmir Caddesi’ndeki Nazire Merzeci İlköğretim Okulu’nda fen ve teknoloji öğretmeni Rabia Sevilay Durakan (40) önceki sabah geç gelen 8’inci sınıf öğrencisi H.K.’yi (15) mazeret kağıdı için müdürün yanına gönderdi.

  Durakan, dün de geç gelen H.K.’yi yine müdüre gönderdi. H.K., müdürden derse girmek için aldığı izin kağıdını Durukan’ın yüzüne fırlatıp, bıçaklamakla tehdit etti.

  Polisten yardım istendi
  Diğer öğretmenlerin anlatımına göre Durukan, tehdit edildiğini okul yönetimine bildirdi. Yönetim de polise haber verdi. Dün okula gelen polislerin kısa süre sonra ayrılmasının ardından H.K., yakındaki evine giderek ekmek bıçağını alıp, annesine “Kendimi de, herkesi de bıçaklayacağım” diye bağırdıktan sonra hızla çıkarak okula gitti. Öfkeli genç, bu sırada bir başka sınıfta ders veren Durukan’ı onlarca öğrencinin gözü önünde karın ve kalçasından bıçakladı. Kanlar içinde yere yığılan Durukan’ı, meslektaşları yakındaki Özel Baki Uzun Hastanesi’ne götürdü. Ameliyata alınan evli ve iki çocuk annesi Durukan, tüm çabalara karşın kurtarılamadı. Haberi alan öğrenci ve meslektaşları hastaneye akın etti, gözyaşlarına boğuldu.

  Göz göre göre cinayet

  Meslektaşlardan tepki yağdı
  Olayın duyulmasının ardından çok sayıda veli okula gelip çocuklarını aldı. Bu sırada olaya tanık olan öğrencilerin de ağladıkları görüldü. Adını vermek istemeyen bazı öğretmenler okulda can güvenliği olmadığını, öğrencilerin en ufak bir olayda şiddete başvurduğunu, polisin de çok sık denetim yapamadığından çıkışlarda büyük korku yaşadıklarını dile getirdi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı