Ege Haberleri

  "Götürdükleri yerine konur ancak rejim değişirse..."

  Hürriyet Haber
  10.12.2014 - 01:09 | Son Güncelleme:

  CHP'de siyaset yapan DSP eski İzmir Milletvekili, eski Kültür Bakanı Suat Çağlayan, "Saraylar yaptırabilirler, bakanlar bakmayanlar bir yığın yolsuzluğa bulaşmış olabilir. Götürdükleri para yerine konur ama ülke bölünürse rejim değişirse geriye dönüşü zor olur" dedi.

  CHP İzmir'de hemşehri açılımını Romanlar'ın ve göçmenlerin ardından Karadenizliler'le sürdü.
  Balçova Termal Tesisleri'nde gerçekleşen toplantıya CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, ile parti yöneticileri katıldı. Trabzonlu olan eski İzmir Milletvekili, eski Kültür Bakanı Suat Çağlayan, İzmir'de önemli sayıda Karadenizli'nin yaşadığına dikkat çekerek, ülkede rejimin tehlikede olduğunu ifade etti ve şunları söyledi:


  "Atatürk'ün kurduğu demokratik rejim elimizin altından kayıp gidiyor. Rejim değişiyor. Milli Eğitim Şurası'nın aldığı kararları görüyorsunuz. 'Atatürk gidiyor' diyoruz. Korkuyoruz. Böylesi ortamda birilerine büyük görev düşüyor. CHP'lilerin duyarlılık gösterdiğini görüyoruz. Saraylar yaptırabilirler, bakanlar bakmayanlar bir yığın yolsuzluğa bulaşmış olabilir. Götürdükleri para yerine konur ama ülke bölünürse rejim değişirse geriye dönüşü zor olur. CHP'yi eleştiriyoruz ancak artık eleştirme zamanı değil. Eleştirmekten çok önerilerimizi ulaştırmamız gerek. Nasıl bir yapılanmanın ülkeyi koruyacağı konusunda CHP'ye önerilerde bulunmamız gerek."
  CHP İzmir İl Başkanı Engin, "CHP ülkeyi yönetemez" denilerek propaganda yapıldığını bunun haksızlık olduğunu dile getirerek, belediyeleri örnek verdi. Engin, "İzmir'de belediyelerimize bakın. Türkiye'nin en borçlu belediyesi 10 yıl önce İzmir'deydi. Bugün milyarlarca yatırım yapan düzeyde. Hükümet yatırımını İzmir'de azaltmıştır. İzmir Hazine garantisiz istediği kurumdan borçlanabiliyor. Yolsuzluk yok. Bir ülkenin gelişmişliğinin en önemli göstergesi yolsuzluk. Bu konuda hepimizi utandıran bir duruma getirildik. Bakanlarla ilgili durum ortada. İzmir'de belediyeler camilerin onarımını kiliselerin cemevlerinin bakımını yapıyoruz. Ayrımsız bütün inançlara eşit mesafede yaklaşıyor. Bu yalanın da artık yeri olmadığını, CHP'nin ülkeyi, demokrasi çerçevesinde bölmeden parçalamadan yönetebileceğini rahatlıkla dile getirebiliriz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı