Ege Haberleri

  Gölmarmara 2 şehidini uğurladı

  İlker KILIÇASLAN, Barış GEZİCİ / GÖLMARMARA (Manisa), (DHA)
  17.09.2012 - 11:04 | Son Güncelleme:

  Afyonkarahisar’daki askeri mühimmat deposundaki patlamada şehit olan Bakım Onbaşı Emral Aral ile Hakkari Çukurca'da PKK'lı teröristlerce yola döşenen mayının askeri aracın geçişi sırasında patlatılmasıyla şehit düşen Er Harun Çakar toprağa verildi.

  Afyonkarahisar’daki askeri mühimmat deposundaki patlamada şehit olan Bakım Onbaşı Emral Aral ile Hakkari Çukurca'da PKK'lı teröristlerce yola döşenen mayının askeri aracın geçişi sırasında patlatılmasıyla şehit düşen Er Harun Çakar, Manisa'nın Gölmarmara İlçesi’nde düzenlenen, yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı askeri törenin ardından yan yana toprağa verildi.
  Afyonkarahisar’daki Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda bulunan mühimmat deposundaki patlamada şehit olan Bakım Onbaşı Emral Aral (26) ile Hakkari'nin Çukurca İlçesi'ne bağlı Oğul Köyü yakınlarında terör örgütü üyelerince yola döşenen mayının patlamasıyla şehit düşen Er Harun Çakar’ın (21) cenazeleri, Ankara’dan askeri uçakla Akhisar Askeri Havaalanı'na getirildi. Akhisar Belediyesi’ne ait iki cenaze aracı ile askeri havaalanından alınan şehit cenazeleri, Gölmarmara İlçesi’ndeki evlerine götürüldü. Şehitlerden Emral Aral’ın Atatürk Mahallesi 114 Sokak'taki baba ocağı ile şehit Harun Çakar’ın Eski Cami Mahallesi Göksu Sokak’taki evi Türk bayraklarıyla donatıldı. İki şehidin cenazeleri daha sonra Gölmarmara'daki Yeni Cami’ye getirildi. İkindide düzenlenen cenaze törenine Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Nurettin Akman, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nehir Aydın, AK Parti Manisa milletvekilleri Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş, MHP Manisa milletvekilleri Erkan Akçay, Sümer Oral, CHP’li milletvekilleri Özgür Özel, Hasan Ören, Sakine Öz, Gölmarmara Kaymakamı Cafer Sarılı, AK Partili Gölmarmara Belediye Başkanı Birol Bak, askeri erkan, daire müdürleri ve yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

   Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan matematik öğretmeni Emrah Aral’ın babası, epilepsi hastası emekli işçi Reşit Aral rahatsızlandığı için gelemediği camideki törene, annesi Emine Aral, ikizi Ebru Aral ile yakınları ve akrabaları katıldı. İki şehidin tabutunun yan yana konulduğu törende Hakkari'de yaşamını yitiren inşaat işçisi Harun Çakar’ın aynı işi yapan babası İlbey Çakar, annesi Sevim Çakar, eşi Başak Çakar ile kardeşleri Bülent ve Ceylan Çakar da camideki yerlerini aldı. İki şehidin acılı yakınları güçlükle ayakta durabildi. Şehit Harun Çakar’ın bazı akrabalarının kolunda serum bağlı olarak törene katılıp, gözyaşı dökerek tabuta sarıldıkları görüldü.

  Kılınan cenaze namazının ardından, iki şehidin Türk bayraklarına sarılı tabutları, askerler ve yakınları tarafından cenaze aracına kadar eller üzerinde taşındı. Vatandaşlar şehitleri “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları ve tekbir sesleriyle uğurladı. Şehit Harun Çakar’ın tabutu taşınırken eşi Başak Çakar yanından hiç ayrılmadı. İki şehit, Gölmarmara Şehitliği'nde yan yana toprağa verildi.

  Gölmarmara 2 şehidini uğurladı

  İKİ YIL ÖĞRETMENLİK YAPTI

  Matematik öğretmeni olan Şehit Emrah Aral’ın iki yıl Gölmarmara Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde vekil öğretmenlik yaptıktan sonra kısa dönem olarak askere gittiği ve Samsun’daki acemiliğini tamamlamasının ardından, bir süre önce de Afyonkarahisar’daki birliğinde görevine başladığı belirtildi.

  YENİ EVLİYDİ

  Hakkari’de şehit olan er Harun Çakar’ın ise, askere gitmeden 10 gün önce Başak Çakar ile evlendiği ve terhisine 5 ay kaldığı belirtildi. Şehit ailesinin Karslı olduğu, önceki yıllarda Gölmarmara’ya göç ettiği ve inşaatlarda çalışarak geçimlerini sağladıkları bildirildi

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı