Ege Haberleri

  Göçün merkezi Basmane

  Mustafa OĞUZ/İZMİR, (DHA)
  05.09.2015 - 15:16 | Son Güncelleme:

  İZMİR’e Suriyeli sığınmacı akını artarak devam ederken, kentten ayrılanların yeri, yeni gelenler tarafından anında dolduruluyor. Bu hareketliliğin, Suriye’deki iç savaş bitmeden sona ermeyeceği belirtildi.

  Göçün merkezi Basmane

  Suriye’deki iç savaştan kaçan ve İzmir’i Avrupa’ya kaçış yolunda bir umut köprüsü olarak gören sığınmacıların ardı arkası kesilmiyor. Kaçanların boşalttığı sokak ve oteller hemen ardından yeni gelen sığınmacılar tarafından dolduruluyor. Sığınmacı dramı ve hareketliliğinin görüldüğü yerlerin başında, göçün adeta merkezi haline gelen Basmane semti ve çevresi geliyor. Bu semtteki sokak ve kaldırımlarda, mülteci kamplarını aratmayan görüntüler ortaya çıkıyor.

  Göçün merkezi Basmane

  Semte kamyonlarla bile sığınmacıların geldiği görüldü. Ekonomik durumu iyi olmayanlar, hayırsever dernek ve kişilerin dağıttığı gıdalarla karnını doyurmaya çalışıyor.

  Göçün merkezi Basmane

  Semt halkı hem de sığımacı akınını yakından takip eden İzmirliler, bu göçün son bulacağı günü merakla bekliyor. Suriyeli akınının, ülkelerindeki savaş bitmeden sora ermeyeceği değerlendirmesi yapıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı