Ege Haberleri

  Göcek sularında can pazarı

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  24.08.2015 - 11:44 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Fethiye İlçesi’nde, kayalıklara çarparak,su alan yelkenli yat battı. 5’i turist 7 kişi son anda zodyak botla yattan ayrılarak canlarını kurtardı.

  Bugün saat 14.00 sıralarında, Göcek Mahallesi’ne yaklaşık 4 mil mesafedeki Domuz Adası yakınlarındaki sığ alanda bir kayalığa çarpan kaptan Nuh Gök’ün sahibi olduğu ’Oğuz-N’ adlı16 metre uzunluğundaki yelkenli yat su almaya başladı. Bunun üzerine kaptan Gök, yattaki 2 metrelik zodyak botla teknesindeki 5 turist ve 1 mürettebatı da alarak yakındaki başka bir tekneye geçerek canlarını kurtardı. Tahliye edilmesinden kısa bir süre sonra yat tamamen suya gömüldü. Yatın batma anı ve içindekilerin tahliye anı yakındaki bir teknede bulunanlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

  Göcek Limanı’nda karaya çıkartılan teknedeki 7 kişi, Sahil Güvenlik’e ifade verdi. Batan yatın kaptanı ve sahibi Nuh Gök, "Ne olduğunu anlamadan tekne su almaya başladı. Hemen yardım isteyip, içerdekileri tahliye ettik. Önemli olan kimseye bir şey olmamış olması" dedi.

  Sahil Güvenlik, batan tekneyle ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

  YAT İKİ AY ÖNCE DE BATMIŞ
  Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde denize açıldıktan sonra Göcek Mahallesi'ne yaklaşık 4 mil mesafedeki Domuz Adası yakınlarındaki kayalıklara çarparak su alan ve içerisindeki 5'i turist 7 kişinin Zodyatla kurtarıldığı yelkenli yatın yaklaşık 2 ay önce de battığı öğrenildi. Denisden çıkartılan yatın, bakım ve onarımdan sonra tekrar denize indirildiği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı