Ege Haberleri

  Girişimcilik eğitimi sayesinde patron oldu, ödül kazandı

  Hürriyet Haber
  23.02.2015 - 01:33 | Son Güncelleme:

  İZMİRLİ Sevil Petrini, Gediz Üniversitesi'nde ücretsiz aldığı girişimcilik eğitiminin ardından devlet desteğiyle güzellik stüdyosu açtı, kısa sürede başarılı oldu. Bir kozmetik firmasının açtığı yarışmada derece elde edince, Hollanda'da Türkiye'yi temsil etme hakkı kazandı.

  İzmir'de yaşayan 28 yaşındaki Sevil Petrini, güzellik ve bakım hizmetleriyle cilt tedavisinin aynı anda sunulduğu bir merkez açma hayali kuruyordu. Bunun için yurtdışında da eğitim görmüştü, ancak bir türlü cesaret edemiyordu. Gediz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nin (GESEM), ücretsiz verdiği girişimcilik eğitimi, yaşamında adeta dönüm noktası oldu. 70 saatlik eğitim sırasında öğrendikleri, onu düşlerini süsleyen patronluğa taşıdı. İtalyanca'da 'muhteşem' anlamına gelen 'Splendida' adlı güzellik stüdyosu açtı, KOSGEB de hibe krediyle destekledi.

  Hayali gerçeğe dönüşen Sevil Petrini, bir yıl gibi kısa sürede hem işyerini büyütüp çalışan sayısını artırdı hem de bir kozmetik firmasının (MFM Cosmeceuticals) düzenlediği yarışmada derece elde edip Hollanda'da Türkiye'yi temsil hakkı kazandı. Mayıs ayında bu ülkeye gidecek olan Petrini, "Dünyaca ünlü uzmanlarla kozmetik kampına katılacağım. Bir eğitimle yaşamım değişti. Gediz Üniversitesi'ne, İŞKUR'a ve KOSGEB'e ne kadar teşekkür etsem az" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı